Boney M gwiazdą Disco Summer

Druga edycja Disco Summer Show Festival 2018 odbędzie się 23 czerwca na placu przy kościańskim basenie. Gwiazdą wieczoru tej największej w regionie imprezy muzycznej będzie zespół Boney M z Shelylą Bonnick.

Będzie zatem okazja do usłyszenia takich przebojów grupy jak Daddy Cool, Sunny, Ma Baker, Rasputin czy Rivers of Babylon. Na scenie zobaczymy też inne gwiazdy muzycznej sceny disco. Do Kościana zawitają takie zespoły jak Bayer, Spontan, Gesek i Exaited. Niewykluczone, że w programie imprezy pojawią się także lokalni artyści.

Festiwal, tak jak w ubiegłym roku, poprowadzi Maciej Smoliński – prezenter Polo TV. Bilety w cenie 20 zł trafią do sprzedaży w marcu. Będzie można je nabyć w internecie za pośrednictwem strony www.bilety24.pl. W dniu imprezy cena biletu wzrośnie do 50 zł. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko z Lubinia, Event Fabryka, miasto Kościan i powiat kościański.

Pierwsza edycja Disco Summer Show okazała się bardzo udanym przedsięwzięciem. Wzięło w niej udział około 7,5 tys. osób, również spoza naszego regionu – powiedział Bernard Turski, starosta powiatu kościańskiego. – Dlatego wspólnie z burmistrzem Michałem Jurgą i Stowarzyszeniem Oliwskie Słoneczko doszliśmy do wniosku, że warto kontynuować tę sprawdzoną formułę powitania lata przy dźwiękach muzyki tanecznej.
Podobne zdanie w tej kwestii wyraził Piotr Ruszkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Kościana. – Zeszłoroczna edycja Disco Summer Show zakończyła się pełnym sukcesem organizacyjnym i artystycznym. Myślę, że kolejna odsłona festiwalu będzie równie udana.

Impreza rozpocznie się o godzinie 17.00 i potrwa do 23.00. Otwarcie bram nastąpi o 16.00. – Przewidywaną liczbę uczestników szacujemy na około 8 tys. osób wraz z dziećmi do 12 roku życia, które wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie. W porównaniu z zeszłym rokiem poszerzona zostanie strefa gastronomiczna. Będzie więcej stanowisk z jedzeniem i napojami – mówi Piotr Serdiuk, prezes zarządu w Stowarzyszeniu Oliwskie Słoneczko. – Z myślą o najmłodszych wydzielona zostanie strefa dla dzieci. Dla miłośników mocnych wrażeń czekać będzie strefa ekstremalna.W zeszłym roku były to skoki na bungie. Tym razem przygotowujemy inną niespodziankę.

Organizatorzy przykładają też dużą wagę do zabezpieczenia imprezy. Podczas festiwalu nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie kilkudziesięciu agentów ochrony oraz policja i straż miejska. – Muszę z satysfakcją powiedzieć, że w trakcie zeszłorocznej imprezy nie zanotowaliśmy żadnych incydentów, którymi musiałaby się zająć policja czy służby porządkowe – podkreślił starosta Bernard Turski.