Biegi w Parku Miejskim

W niedzielę 26 lutego w Kościanie odbyły się dwa biegi – Tropem Wilczym oraz XXII Zimowy Bieg Przełajowy, który został reaktywowany po ośmiu latach przerwy.

bieg_zimowyW Biegu Tropem Wilczym na dystansie 1963 m wzięło udział 190 osób – w tym rodziny z dziećmi oraz miłośnicy Nordic Walking. Celem tego biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963, czyli tzw. żołnierzom wyklętym. Pomysłodawcą tego biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja z Warszawy, a odbywają się one w różnych miastach w Polsce i za granicą.

Najszybciej trasę pokonał Daniel Bosy z LKS Sana Kościan, ale nie było tu oficjalnej klasyfikacji, gdyż najważniejszy był udział. Wszyscy startujący zawodnicy otrzymali medale, koszulki i pamiątkowe upominki.

Po Biegu Tropem Wilczym odbył się kolejny wyścig, tym razem na dystansie 5 km. Wzięło w nim udział 75 zawodników. Tutaj na metę pierwszy przybiegł Sebastian Wasielewski, drugi był Piotr Mikołajczak, a trzeci Damian Kaźmierczak. Wśród kobiet najszybsza była Milena Tomaszyk, drugie miejsca zajęła Gabriela Maryka-Trzepacz, a trzecie Iza Banaszczak.

Organizatorami imprezy byli LKS Sana Kościan i Urząd Miejski w Kościanie. Zdjęcia z obu biegów: facebook.com/gazetakoscianiak.