Bieg na początek wiosny

Około 120 miłośników biegania wzięło udział w 23. Zimowym Biegu Przełajowym, który miał miejsce w Parku Miejskim w niedzielę 25 marca.

Bieg odbywał się przy ładnej aurze, w przedpołudniowym słońcu, miał więc bardziej charakter wiosenny niż zimowy. W różnych kategoriach wiekowych rywalizowały ze sobą dzieci na 1500 m oraz dorośli na 6000 m. Poza klasyfikacją generalną medale otrzymali także najlepsi zawodnicy powiatu kościańskiego w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W biegu dziecięcym w kategorii generalnej najszybszy był Sebastian Matyja z Turwi, drugi przybiegł Maciej Haput, a trzeci Jakub Haput (obaj z Suchego Lasu). Wśród dziewczyn najszybsza była Magdalena Bajstok z Kościana, druga Magdalena Matyja z Turwi, a trzecia Julia Kaczmarek z Kościana. Z kolei w biegu na 6 km na metę wspólnie wbiegli Piotr Mikołajczak i Krzysztof Szymanowski, ale ich decyzją pierwszego sklasyfikowano Piotra Mikołajczaka. Z kolei trzeci był Tomasz Musiał, wszyscy z Szymanowski Team. Wśród kobiet triumfowała Milena Tomaszyk z Wonieścia, druga była Magdalena Wolsztyńska z Kościana, a trzecia Bernateta Nawrocka z Turwi.

Galeria zdjęć: facebook.com/gazetakoscianiak