89-letnia kobieta potrącona na pasach w Kościanie [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło około godziny 16.45 na przejściu dla pieszych na ul. Marcinkowskiego w Kościanie. Przechodzącą przez pasy staruszkę potrącił kierowca BMW. Poszkodowaną zabrano do szpitala.

89-letnią kobietę potrącił na pasach kierujący pojazdem marki BMW 40-letni mieszkaniec Kościana. Mężczyzna wyjeżdżał z ulicy Świętego Ducha skręcając w lewo w ulicę Marcinkowskiego. Policjanci z Kościana ustalają okoliczności zdarzenia. Na szczęście prędkość pojazdu nie była zbyt duża o czym świadczy brak jakichkolwiek śladów na masce samochodu. Niemniej jednak starsza kobieta uderzyła głową o jezdnię.

Miejsce to nie należy do zbyt bezpiecznych, szczególnie przy dużym ruchu. Kierowcy skręcający w lewo z ulicy Świętego Ducha w ulicę Marcinkowskiego mają ograniczoną widoczność i muszą się wspomagać widokiem z lustra. Wymaga to zachowania szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonie gdzie przez drogę przechodzą piesi.

Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Więcej o stanie zdrowia kobiety będzie wiadomo w dniu jutrzejszym. Kierujący samochodem był trzeźwy.

AKTUALIZACJA: Po badaniach w szpitalu okazało się, że starsza pani złamała nogę. Obrażenia zatem wynoszą powyżej 7 dni, więc zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek.

Fot. Piotr Pewiński (ekoscian.eu)