3-letnia Kaja walczy z nowotworem. Ruszyła akcja pomocy

Choroba Kai Burdyki zaczęła objawiać się w marcu tego roku. Dziewczynka najpierw trafiła do szpitala w Kościanie, a następnie w Poznaniu. Okazało się, że cierpi na nowotwór złośliwy mózgu. Potrzebne są pieniądze na leczenie.

Zbiórkę na portalu siepomaga.pl założyła pani Karolina, matka chrzestna dziewczynki. – Marzec wcisnął w naszym życiu wielki hamulec – pisze pani Karolina.Moja siostra Patrycja zaobserwowała, że jej 3-letnia córka Kaja od 19 marca 2021 roku nienaturalnie często wymiotowała oraz bolał ją brzuszek. Objawy utrzymywały się przez niecały tydzień, na koniec dziewczynkę zaczęła boleć głowa, dopadły ją senność i apatia. Nagle wszystko nabrało ogromnego tempa: teleporada, szpital w Kościanie, aż w końcu Kaja trafiła na Oddział Dzieci Starszych Szpitala św. Józefa w Poznaniu, gdzie przeprowadzone badanie CT głowy uwidoczniło guz litotorbielowaty śród i nasiodłowy oraz cechy aktywnego wodogłowia.

31 marca Kaja przeszła operację usunięcia guza, jednak nie udało się wyciąć go w całości. Po operacji dziewczynka ma niedowład czterokończynowy, wodogłowie, pojawiły się problemy endokrynologiczne i z wątrobą. Ponadto musi mieć specjalną dietę i być pod okiem rehabilitanta. Wiąże się to z kosztami, na które nie stać rodziny.

– Wspólnie z rodzicami zrobimy wszystko, by zawalczyć o Kaję. Każdy grosz doda nam sił, do zmierzenia się z tym trudnym przeciwnikiem! apeluje matka chrzestna dziewczynki.

Więcej o historii Kai, a także zbiórka na stronie www.siepomaga.pl/kaja-burdyka.

Dodajmy, że już przygotowywane są akcje pomocy na rzecz dziewczynki. Kluby sportowe Speed Feet ’16  oraz TGV Club Kościan zapraszają do szeregu akcji. W tej chwili trwają rozmowy z kilkoma sponsorami, którzy za aktywność ruchową udzielą wsparcia finansowego dziecku. O szczegółach organizatorzy akcji będą informować na bieżąco.

Ponadto Katarzyna Kaźmierczak z grupy Pomagacze organizuje zbiórkę kosmetyków pielęgnacyjnych i pieluch, które zostaną przekazane rodzicom Kai. Szczegóły: facebook.com/katarzyna.kazmierczak.