24-godzinny bieg „Otwórzmy Serca”

Po raz drugi odbędzie się w Kościanie całodobowy bieg charytatywny pod hasłem „Otwórzmy Serca”. Tym razem będzie to damska sztafeta.

Na pewno wielu z Was pamięta pięciu facetów z Kościan Team, którzy w ubiegłym roku przez całą dobę pokonali łącznie 278 km. Łatwo nie było, bo podczas ich biegu rozpadał się śnieg, ale żaden z nich się nie poddał.

W tym roku dziesięć biegaczek z Kościan Team zamierza przebiec w 24 godziny 251 km. A będą to: Agnieszka Bachorz, Monika Bajstok, Edyta Józefowicz, Ewa Kasperska, Monika Pawlak, Joanna Pikosz, Ewelina Postaremczak, Anna Sarbinowska, Beata Oleksy i Małgorzata Terczewska.

Na bieżni na kościańskim stadionie będzie też miejsce dla pięciuset osób chcących wspomóc akcję charytatywną. Aby wziąć udział w biegu towarzyszącym należy zapisać się za pośrednictwem strony internetowej (www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg24h) i wpłacić 20 złotych. Możliwe są także zapisy w dniu biegu z opłatą w wysokości 30 złotych. Wpływy z opłat trafią na konto Stowarzyszenia Dać Pomoc.

Każdy uczestnik biegu towarzyszącego sztafecie może wchodzić i schodzić z bieżni w dowolnym momencie trwania imprezy. Dodatkowo trzysta pierwszych zapisanych osób będzie mogło zabrać na pamiątkę swój numer startowy.

Bieg główny pań zostanie dodatkowo wsparty przez sponsorów, a wpływy także zasilą konto Stowarzyszenia.

Całodobowe święto biegania rozpocznie się w piątek, 22 marca, o godzinie 10.20 na stadionie. Dziesięć minut później wystartuje sztafeta. Dobę później do biegaczek z Kościan Team i uczestników biegu towarzyszącego dołączą biegacze z Parkrunu, by wspólnie pokonać ostatnie okrążenie.

Organizatorem 24-godzinnej Sztafety Charytatywnej i Biegu Towarzyszącego podczas festynu „Otwórzmy Serca dla Basi i Marka” jest Pospolite Ruszenie Serc we współpracy z Urzędem Miasta Kościana, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kościanie oraz Stowarzyszeniem ”Dać Pomoc”.