20-lecie działalności kościańskich amazonek

10 września jubileusz 20-lecia działalności uroczyście świętowało Kościańskie Stowarzyszenie Amazonek „Hipolita”.

Uroczystość z okazji zacnego jubileuszu odbyła się w Nenufar Club. Poza paniami należącymi do stowarzyszenia, pojawili się również goście, w tym burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Kościana Dawid Olejniczak, zastępca wójta gminy Kościan Mirosław Duda i przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego Iwona Bereszyńska. Ponadto w spotkaniu brała udział dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjnego w Kościanie, Agata Michalkiewicz, która prowadzi zajęcia ruchowe z kobietami po mastektomi należącymi do stowarzyszenia.

Goście złożyli na ręce prezes stowarzyszenia Janiny Tonder-Dymarkowskiej gratulacje i podziękowania za nieocenione wsparcie w trudnych chwilach dla kobiet z naszego powiatu dotkniętych rakiem piersi, za aktywną pomoc kościaniankom i ich rodzinom, a przede wszystkim za inicjowanie potrzebnych przedsięwzięć prozdrowotnych oraz szerzenie wiedzy i informacji na temat schorzeń nowotworowych i ich profilaktyki. Nie zabrakło także podziękowań dla przybyłych gości za udzielane wsparcie stowarzyszeniu.

Podczas spotkania mgr Monika Smólska z Wielkopolskiego Centrum Onkologii wygłosiła wykład medyczny pt. „Życie po…”, wręczono także odznaczenia klubowe oraz podziękowania dla Dobrych Aniołów Stowarzyszenia.

Fot. UM Kościan