14 zakażonych nauczycieli w szkole w Czempiniu

Przeprowadzone w weekend testy na koronawirusa dały pozytywny wynik u 14 nauczycieli Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Samorządowego w Przedszkolu. Oznacza to przedłużenie kwarantanny placówek.

Pięć nowych zakażeń koronawirusem

Badania przeprowadzono na zlecenie burmistrza Czempinia, po tym jak koronawirusa wykryto u jednego z pracowników szkoły. Testy potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 u 11 nauczycieli Szkoły Podstawowej w Czempiniu i u 3 pracowników przedszkola. Ponadto u dwóch kolejnych osób badanie będzie musiało być powtórzone. Dodatkowo obecność wirusa potwierdzono u pracownika przedszkola, który wykonał test poza badaniami prowadzonymi przez gminę.

Otrzymane wyniki badań potwierdzają, że nasza decyzja o przeprowadzeniu badania była słuszna. Drodzy Państwo miejmy nadzieję, że wszystkie wprowadzone ograniczenia pozwolą zminimalizować dalsze rozprzestrzenianie się wirusa. Zwracam się do Państwa z apelem o zachowanie spokoju i zrozumienie sytuacji, jak również o niespekulowanie na temat nazwisk nauczycieli, u których potwierdzono obecność wirusa SARS-COV-2. Konieczne jest uszanowanie prywatności osób zarażonych. Zdecydowana większość zakażonych przechodzi na chwilę obecną chorobę bezobjawowo. Pozwólmy tym osobom spokojnie wracać do zdrowiainformuje w swym komunikacie do mieszkańców burmistrz Konrad Malicki.

W związku z tym nauka w trybie zdalnym w szkole w Czempiniu zostaje przedłużona do 16 października i dotyczy to wszystkich budynków. Ponadto decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościanie kolejne klasy uczniów szkoły, jak również wszystkie osoby zamieszkujące z nimi w jednym gospodarstwie objęci zostali obowiązkową kwarantanną domową. Nauka zdalna dotyczy również wszystkich oddziałów przedszkolnych, a część dzieci z przedszkola również zostało poddanych kwarantannie.