100 tys. zł dla Kościana za szczepienia

Z informacji opublikowanych na rządowej stronie wynika, że na dzień 28 grudnia bieżącego roku procent w pełni zaszczepionych mieszkańców Kościana osiągnął poziom 67 proc. Oznacza to, że Kościan otrzyma kolejne pieniądze na przeciwdziałanie covid-19.

450 osób zaszczepiono w kościańskim szpitalu

Zgodnie z regulaminem konkursu „Gmina na Medal #SzczepimySię” pierwsze 500 gmin w Polsce, w których poziom wyszczepienia mieszkańców osiągnie minimum 67 proc. wygrywa 100 tys. zł. Lista gmin, którym przysługuje wskazana nagroda pieniężna zostanie opublikowana 10 stycznia 2022 r.

­– Cieszy mnie fakt, że mieszkańcy Kościana powszechnie przystąpili to programu szczepień przeciw COVID-19. Obecnie Gmina Miejska Kościan znajduje się na 14 miejscu w ogólnopolskim rankingu poziomu zaszczepienia we wszystkich gminach w Polsce, których jest łącznie 2477. Na oficjalne ogłoszenie wyników konkursu pozostaje nam czekać do 10 styczniapodkreśla burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

To już kolejne pieniądze, które trafią do Kościana jako nagroda za duży odsetek wyszczepienia mieszkańców. Wcześniej miasto otrzymało 1,25 mln zł w ramach konkursów „Najbardziej odporna gmina” oraz „Rosnąca odporność”.

Otrzymane środki finansowe podzielono następująco:

– „Dotacja celowa dla Samodzielnego Publicznego ZOZ Ośrodka Rehabilitacyjnego w Kościanie na dofinansowanie „Rozbudowy i przebudowy budynku Ośrodka Rehabilitacyjnego w Kościanie – III etap” – 850 tys. zł

– Pomoc finansowa dla Powiatu Kościańskiego na realizację zadania „Utworzenie kolejnego stanowiska w Oddziale Intensywnej Terapii w SP ZOZ” – 150 tys. zł

– „Dofinansowanie do samochodu bojowego OSP Kościan”  – 100 tys. zł

– Zakup samochodu służbowego dla Straży Miejskiej – 100 tys. zł

– Działania dotyczące promocji szczepień – 50 tys. zł