Zdobyli Złotą Podkowę Racotu 2019

Bez porażki drużyna żaków Akademii Piłkarskiej Reissa Kościan zakończyła występ w jednym z największych turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży w regionie, czyli Podkowa Racotu Cup 2019 i sięgnęła po pamiątkową „Złotą Podkowę”.

Turniej Podkowa Racotu Cup 2019 rozgrywany był przez pięć dni na kompleksie boisk w Racocie w kategoriach od żaka do trampkarza. W sumie impreza zgromadziła blisko 40 zespołów, a grano zgodnie z unifikacją PZPN.

Drużyna żaków Akademii Piłkarskiej Reissa, która rok temu grając ze starszymi od siebie zespołami sięgnęła po pamiątkową „Brązową Podkowę” tym razem zdominowała rozgrywki w swojej kategorii. Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka pewnie wygrali aż 11 spotkań i bezbramkowo zremisowali 1 mecz, a zdobyli 41 bramek. Drugie miejsce zajęła drużyna UKS Orlik Poznań, a trzecie FA Leszno.

– Występem w Turnieju Podkowa Racotu Cup zakończyliśmy przygotowania do sezonu 2019/2020, w którym będziemy przymierzać się do gry w kategorii orlik. Nasza postawa pokazała, że szkolenie w Akademii Piłkarskiej Reissa jest na bardzo wysokim poziomie, a zespół to jedna wielka rodzina. Dziękujemy rodzicom za kulturalny doping, który bardzo nam pomógł w spotkaniach z najsilniejszymi rywalami, a organizatorom za przygotowanie imprezy na najwyższym poziomiemówi trener Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan.

Przypomnijmy, że drużyna żaków Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan to brązowi medaliści Mistrzostw Wielkopolski PZPN 2019. Występy zespołów klubu w rozgrywkach dziecięcych i młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kościan i MOSiR Kościan.