Zakończono budowę fabryki Jost Chemical

Powstająca w Kościanie fabryka soli mineralnych należąca do amerykańskiej firmy już stoi. Uruchamianie produkcji potrwa jednak kilka miesięcy.

Fot. Piotr Nędzewicz

Zakończenie budowy nie jest równoznaczne z uruchomieniem produkcji, gdyż ten proces potrwa 3-4 miesiące. – Po tym czasie rozpoczniemy rekrutację kolejnych operatorów. W tej chwili mamy zatrudnionych kilka osób, które pomagają przy instalacji maszyn i urządzeń wyjaśnia Michal Mejer, dyrektor kościańskiej fabryki.

Ogłoszenia rekrutacyjne na operatorów pojawią się około lutego. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że w wyniku wcześniejszych rekrutacji kilku kandydatów spełniających wymagania czeka na kolejne fazy zatrudnienia. – Na operatorów mieliśmy dotychczas dużo chętnych, osobiście przeprowadziłem wiele rozmów z interesującymi kandydatami – mówi Michał Mejer. Cieszymy się, że zatrudnione osoby są z Kościana i okolic. Widzimy, że jest tutaj wielu wartościowych pracowników, których będziemy także zatrudniać w przyszłości.

Linia produkcyjna ruszy wiosną przyszłego roku. Na tym jednak nie koniec szans na zatrudnienie, gdyż od razu będą wykonywane prace przygotowawcze związane z uruchomieniem kolejnej linii.

Praca dla operatorów wiąże się z systemem zmianowym. Firma oferuje stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, szkolenia, pracę w prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwie oraz przyjazną atmosferę. Atutem jest także atrakcyjne wynagrodzenie.