XXVI Bieg Olimpijski w Racocie

Bieg, który nie rozgranicza uczestników na wiek, płeć i stopień sprawności odbędzie się w najbliższą sobotę. Organizatorzy zapowiadają niespodzianki.

Tradycją jest to, że do niewielkiego Racotu przyjeżdżają gwiazdy sportu światowego formatu. W ubiegłym roku na imprezie obecna była m.in. czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk oraz Janusz Szewiński – mąż największej w historii polskiej sportsmanki, której Bieg Olimpijski nosi imię od ubiegłego roku.

Kto pojawi się w tym roku, przekonamy się już w sobotę. Choć tym razem impreza będzie miała także nostalgiczny charakter z uwagi na śmierć sołtysa Racotu, Przemysława Kaczmarka, zapalonego biegacza i uczestnika poprzednich edycji biegu.

Uroczystość otwarcia rozpocznie się o godz. 11.00, a start biegu i marszu nordic-walking na dystansie ok. 5 km wyruszy o godz. 11.30. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, foldery i upominki. Ponadto wśród wszystkich, którzy ukończą bieg, zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe. O godz. 12.30 rozpocznie się piknik sportowo-rekreacyjny.

Koszty imprezy pokrywa organizator, którym jest Szkolny Klub Sportowy „JANTAR” Racot i Zespół Szkół w Racocie.