Wystartował cykl Olimpiad Sportowych Przedszkolaków

W Samorządowym Przedszkolu nr 1 im. Wandy Chotomskiej w Kościanie odbyła się Olimpiada przygotowana przez Akademię Piłkarską Reissa Kościan. Wkrótce odbędą się podobne wydarzenia w innych placówkach oświatowych na terenie miasta i gminy.

Ponad 150 najmłodszych kościaniaków z przedszkola mieszczącego się na os. Piastowskim wzięło udział w Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Medale wręczył dzieciom burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Impreza z uwagi na epidemię koronawirusa odbyła się zgodnie z wytycznymi GIS i MEiN na terenie przedszkola bez udziału publiczności.

– Niezmiernie miło widzieć, że aż tylu najmłodszych kościaniaków uprawia sport i z pełnym zaangażowaniem rywalizuje w kolejnych konkurencjach sportowych. Trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że wkrótce będziecie godnie reprezentować Kościan na różnych arenach sportowych. Gratuluję pani dyrektor Izabeli Hoffmann tak usportowionego przedszkolamówił podczas ceremonii wręczenia medali burmistrz, Piotr Ruszkiewicz.

Dzieci rywalizowały między sobą w biegach, pokonywaniu toru koordynacyjnego, zabawach z piłkami i zdobywały swoje pierwsze bramki. – Olimpiada Sportowa Przedszkolaków jest zwieńczeniem cyklu zajęć, jakie realizowaliśmy wraz z Fundacją Piotra Reissa w tej placówce w ramach grantu otrzymanego od samorządu Miasta Kościana. Miło było obserwować jak dzieci starają się wywalczyć jak najlepszy wynik sportowy. Wszyscy ukończyli sportową rywalizację i każdy otrzymał pamiątkowy złoty medal oraz upominekmówi trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Fundacja Piotra Reissa i klub AP Reissa Kościan w najbliższym czasie zorganizują podobne wydarzenia w innych placówkach oświatowych. Ponadto odbędą się turnieje piłkarskie i półkolonie, a klub cały czas prowadzi nabory uzupełniające we wszystkich kategoriach wiekowych m.in.: skrzat (4-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat).

Fot. AP Reissa Kościan