Wyróżnienia dla kościańskich sportowców

Burmistrz Kościana jak co roku przyznał stypendia i nagrody sportowe zawodnikom, którzy odnieśli największe sukcesy w minionym roku. Tym razem nie było jednak uroczystej gali.

W ubiegłym roku uroczystość odbyła się 25 lutego. W tym roku nie można było jej przeprowadzić.

Uroczystość ze sportowcami w roli głównej odbywała się z reguły w pierwszym kwartale roku. Tym razem o tym czasie występowały duże obostrzenia i niemożliwe było organizowanie większych spotkań.

– Z uwagi na obostrzenia nie odbyła się uroczysta gala, ale chcemy wyróżnić zawodników, przybliżyć ich sylwetki i podkreślić osiągnięcia sportowców, którzy reprezentują nasze miasto na mistrzowskim poziomiemówi burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Wśród najlepszych kościańskich sportowców wyróżnionych w tym roku znaleźli się przedstawiciele wielu dyscyplin sportowych.

Stypendia sportowe za osiągnięcia w 2020 r. otrzymali:
w sportach motorowych: Iwo Beszterda z Automobilklubu Leszczyńskiego;
w taekwondo: Alan Capała, Martyna Chlebek, Julia Olbińska, Natalia Langner, Maria Szymkowiak z UKS „Sokół” Kościan;
– w lekkoatletyce: Daniel Bosy, Krzysztof  Górczak z LKS „Sana” Kościan oraz Nikodem Dworczak z WMLKS „Nadodrze” Powodowo;
– w karate: Joanna Smętkowska, Zofia Duda, Katarzyna Posała, Maja Olszewska, Krystian Frąszczak z Klubu Karate Gottsu Kościan;
– w tenisie: Maciej Nowicki z Akademii Tenisowej Angelique Kerber;
– w tańcu nowoczesnym: Wiktoria Kuciak z Kościana;
 – w trójboju siłowym: Paulina Rybak, Eryk Jankowski, Damian Szczepański, Adam Szymanowski, Klaudia Murza, Daniel Michalak z Klubu „Kobra” Kościan.

Nagrodami za osiągnięcia sportowe w 2020 r. wyróżnieni zostali:
– w lekkoatletyce: Cezary Suchora z LKS „Sana” Kościan;
– w taekwondo: Tymoteusz Walczak, Wiktoria Wójcik, Klaudia Langner, Dawid Klemenski z UKS „Sokół” Kościan;
– w trójboju siłowym: Agnieszka Dąbrowska-Posała, Hanna Majorczyk, Łukasz Majsnerowski, Grzegorz Kępczyński i Łukasz Chruścicki z Klubu „Kobra” Kościan.

Wyróżnieni sportowcy otrzymali gratulacje i nagrody rzeczowe, a stypendyści dodatkowo stypendia.