Wraca Kościański Półmaraton

XVI Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego odbędzie się w niedzielę, 6 listopada. Kościańskie święto zostanie zorganizowane po dwóch latach przerwy.

Półmaraton Kościański 2019

Ostatni półmaraton odbył się w 2019 roku. Rok później komitet organizacyjny podjął decyzję o odwołaniu Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu, a powodem była epidemia. Z kolei w ubiegłym roku z powodu obostrzeń zrezygnowano również z dużej imprezy masowej, a w to miejsce przeprowadzono bieg ulicami Kościana pod nazwą „10 km na 100 lat” z okazji setnych urodzin patrona biegu, Henryka Florkowskiego.

W tym roku impreza wraca i miejmy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, by ją przeprowadzić. Międzynarodowy Kościański Półmaraton to zawsze duże wydarzenie sportowe przyciągające zawodników z kraju i z zagranicy. Jego organizatorami są Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz LKS Sana Kościan przy wsparciu samorządów gmin Ziemi Kościańskiej, organizacji sportowych, sponsorów. Dla wielu zawodników kościański bieg, organizowany tradycyjnie na początku listopada, jest zwieńczeniem sezonu startowego i zarazem stałym punktem kalendarza biegowego. Jednocześnie jest to tradycyjnie ostatni bieg w ramach Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie. 

Na razie nie są jeszcze znane szczegóły tegorocznego wydarzenia. Być może zmieni się trasa biegu, gdyż po ubiegłorocznym, krótszym biegu sugerowano, by start i meta odbywały się ze stadionu, a nie z ul. Nadobrzańskiej. Organizatorzy nie mówią jeszcze również, czy dzień wcześniej zostanie przeprowadzone Święto Biegania z Coccodrillo dla uczniów szkół powiatu kościańskiego. Regulamin i zapisy ruszą w poniedziałek, 5 września 2022 roku. Wówczas poznamy szczegóły.