Wernisaż wystawy „Póki Jesteśmy… Jesteśmy”

Na wystawę składają się zdjęcia autorstwa Bogdana Ludowicza, które przedstawiają licealistów kościańskiego "Kolberga" w teatralnych stylizacjach. Otwarcie wystawy odbyło się w sobotę 7 marca.

Zdjęcia powstały w ciągu jednego dnia we wrześniu ubiegłego roku. Pomysł na sesję zdjęciową był spontaniczny, a stylizacja młodzieży była związana z otwarciem nowego budynku Kościańskiego Ośrodka Kultury. – Nie chciałem, by otwarcie miało tradycyjny i standardowy przebieg. Wymyśliłem teatralną otoczkę i poprosiłem młodzież o udział w otwarciu. Dostali stroje, a z kolei ich charakteryzacją zajęła się zaprzyjaźniona wizażystka Ewa Ewa Zawalij-Kalinowska – mówił zgromadzonym na wernisażu Janusz Dodot, dyrektor KOK.Szybko zdałem sobie sprawę, że szkoda naszego zaangażowania tylko na otwarcie i poprosiłem Bogdana Ludowicza o zrobienie zdjęć.

Sesja odbyła się na korytarzu nowej części, bezpośrednio przed przybyciem gości na otwarcie. W zasadzie trwała ona jeszcze kiedy uczestnicy uroczystości zaczęli już się schodzić. Proszeni byli do kawiarenki zorganizowanej w sali widowiskowej, a na piętrze kończono zdjęcia. Powstały ich dziesiątki, natomiast na samą wystawę składa się 16 fotografii – po jednym każdego z uczestników projektu.

Podczas wernisażu widzowie mieli jednak okazję zobaczyć trochę więcej fotografii, które były wyświetlone na ekranie w wizualizacji przygotowanej przez Macieja Łupickiego. Wieczór rozpoczęła natomiast krótka prezentacja portretowanej młodzieży w formie etiudy teatralnej o komicznym zabarwieniu. Nie mogło być dla niej lepszego miejsca niż hol, w którym przed kilkoma miesiącami doszło do niecodziennej sesji zdjęciowej. Fotografie będzie można podziwiać w KOK-u do końca marca, później bohaterowie zdjęć otrzymają je na własność.

Na wernisażu obecnych było 10 uczniów, w całym projekcie udział wzięło ich natomiast 16. Są to następujące osoby: Aldona Kotecka, Natalia Walachowska, Mariola Stóżyńska, Maciej Wesołek, Julia Gulik, Vanessa Smoczyk, Maria Trzeińska, Ola Schmidt, Ola Łabińska, Joanna Kuik, Paweł Ryba, Patryk Witkowski, Marta Adamska, Daniel Skoracki, Gabrysia Bardyan, Mikołaj Kmieciak.

Fot. Milena Waldowska