W tym roku Kolędowanie z Czerwonymi Gitarami

W poniedziałek, 7 listopada, ruszy sprzedaż wejściówek na XIII Wielkopolskie Kolędowanie z Gwiazdami w Kościanie. Gwiazdą koncertu będzie tym razem legenda polskiej sceny muzycznej, zespół Czerwone Gitary.

Fot. Sławek Bytner (źródło: FB/zerwonegitaryofficial)

Czerwone Gitary aktualnie występują w składzie: Jerzy Skrzypczyk, Arkadiusz Wiśniewski, Marek Jabłoński, Mieczysław Wądołowski oraz Marcin Niewęgłowski. Zespół powstał natomiast na początku 1965 roku, w kawiarni „Cristal” w Gdańsku-Wrzeszczu. Pierwotny skład grupy tworzyli: Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski. Przez lata zmieniał się skład, a sam zespół stworzył wiele ponadczasowych i znanych do dziś przebojów

Podczas koncertu w Kościanie usłyszymy te piosenki, jak również najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Jak zawsze wydarzenie będzie miało wymiar charytatywny. Będzie prowadzona w jego trakcie zbiórka, z której dochód zasili podopiecznych kościańskiego oddziału Caritas.

Koncert odbędzie się 19 grudnia  kościańskiej farze o godz. 19.00.

Wejściówki na koncert będzie można zakupić w Biurze Parafialnym kościoła farnego, w KOK-u oraz na basenie MOSiR. Organizatorem koncertu jest jak zawsze Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko z Lubinia, a partnerami tegorocznej edycji są: Parafia NMP Wniebowziętej w Kościanie, Kościański Ośrodek Kultury, Miasto Kościan, Wytwórnia Pasz Lira, Instal Filter, Bank Spółdzielczy w Kościanie, Zakład Elektroinstalacyjny Piechel, Mosir, Caritas Kościan.