Szósty sezon “Spotkań z podróżnikami”

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty we współpracy z Urzędem Miejskim Kościana oraz Kościańskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na kolejny rok spotkań podróżniczych w naszym mieście.

Pierwsze w tym roku spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę 18 stycznia o godz. 18.00 w KOK-u. Spotkania będą odbywać się wg szablonu z poprzednich lat, czyli w soboty, mniej więcej raz w miesiącu. Zmiana to nowa sala – teraz będzie to sala widowiskowo-kinowa.

Na mocny i entuzjastyczny początek tego roku odbędzie się spotkanie z podróżnikiem, który po raz pierwszy stanie przed kościańską publicznością. Jest nim Zdzich Rabenda. To energiczny, młody podróżnik ze sporym dorobkiem odwiedzonych miejsc na mapie świata. W sobotę zaprezentuje swoją historię z podróży do Meksyku zatytułowaną „Ale Meksyk! Ekstremalna rowerowa przygoda”.

Będzie to opowieść o samotnej wyprawie rowerowej przez południowe stany Meksyku i Gwatemalę. W ciągu niespełna trzech miesięcy Zdzich Rabenda przemierzył kilka tysięcy kilometrów bezdroży pomiędzy Pacyfikiem i wybrzeżem Morza Karaibskiego.

Nie będzie to pierwsza relacja z rowerowej podróży, który jest popularnym wśród podróżników sposobem lokomocji. Takich historii słucha się najlepiej.