„Święto Gołąbka” podczas drugiej odsłony Plaża Dębiec Festiwal

Druga imprezowa sobota w Nowym Dębcu zapowiada się tym razem smakowicie i folklorystycznie. Ale będzie również element sportowy.

Przypomnijmy, że pierwsza część Plaża Dębiec Festiwal odbyła się w poprzednią sobotę, 2 lipca. Odbył się wówczas piknik bezpieczeństwa, święto kolorów, Bieg Romantyczny Parami, a na koniec koncert Julii Stolpe.

W najbliższą sobotę, 9 lipca będzie swojsko i smakowicie. Najpierw jednak o godz. 10.00 rozpocznie się dwugodzinny Maraton Fitness. O godz. 14.00 zacznie się natomiast przegląd zespołów folklorystycznych i wokalnych, a wystąpią zespoły z naszego oraz okolicznych powiatów, w tym „Borkowiacy”, zespół „Zgoda”, „Kokorzynianki”, „Komorniczanie” oraz Grupa Wokalna „Złota Jesień” wśród której śpiewa jeden z uczestników programu The Voice of Poland Senior.

Na godz. 15.00 zaplanowano z kolei Festiwal Smaków „Święto Gołąbka” w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich z Racotu, Starego Lubosza, Darnowa oraz restauracji Wesołe Gary z Kurzej Góry.

Jeśli festiwal, to nie może oczywiście zabraknąć zabawy. O godz. 20.00 będzie można się wytańczyć przy muzyce zespołu Hot Way. 
 
Tak jak przed tygodniem, impreza będzie mieć również wymiar charytatywny. Tym razem będzie prowadzona zbiórka dla Kai Burdyki. Pieniądze można wpłacać także na konto: www.siepomaga.pl/kaja-burdyka.