Stypendia sportowe od wójta gminy Kościan

Stypendia otrzymało trzech sportowców. Zgodnie z regulaminem stypendium lub nagrodę może otrzymać mieszkaniec gminy lub zawodnik klubu z gminy Kościan, który osiąga znaczące sukcesy sportowe.

Wnioski o stypendia wraz z uzasadnieniem składane są do końca listopada, a następnie rozpatrywane przez powołaną Komisję Stypendialną i przedstawiane do zatwierdzenia wójtowi gminy.

Decyzją wójta roczne stypendia sportowe na rok 2021 przyznane zostały młodzieżowym mistrzom karate: Magdalenie Godlewskiej i Aleksandrowi Opasowi oraz wschodzącej gwieździe piki nożnej – Aleksandrze Nowak. Wyniki sportowe całej trójki dobrze rokują na przyszłość.

Aleksander Opas trenuje we Wrocławskim Klubie Sportów Azjatyckich „Budokan” sekcja Astromal Leszno, jest członkiem Kadry Narodowej Polskiej Unii Karate, uczestniczył w Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim WKF w Budapeszcie (07-09.02.2020), zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim (Poznań, 07.11.2020), zajmuje 1. miejsce w rankingu Polskiej Unii Karate i 5. miejsce w Światowym Rankingu WKF w kategorii kadet 52 kg.

Magdalena Godlewska jest członkiem Pleszewskiego Klubu Karate, jest również członkiem Kadry Narodowej Polskiej Unii Karate, uczestniczyła w Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców WKF w Budapeszcie (07-09.02.2020) – 5. miejsce w kumite juniorek 59 kg, zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Karate WKF w Poznaniu 07.11.2020 r. w kategorii kumite młodzieżowcy 61 kg, zajmuje 10. miejsce w światowym rankingu karate WKF w kategorii juniorek 59 kg.

Aleksandra Nowak na co dzień trenuje w Ludowym Zespole Sportowym „JunaTrans” Stare Oborzyska i jest jego czołową zawodniczką, od tego roku jest członkiem żeńskiej reprezentacji Polish Soccer Skills WU18 na pozycji obrończyni, wraz z macierzystym klubem bierze udział w rozgrywkach III Ligi Kobiet i wraz z nim zdobyła Puchar Polski na szczeblu Województwa Wielkopolskiego.