Spotkanie z podróżniczką przeniesione

Na sobotę, 20 listopada było pierwotnie zaplanowane spotkanie z Olą Synowiec, która miała opowiedzieć słuchaczom o Meksyku. Spotkanie obędzie się, ale wyjątkowo w środku tygodnia, tj. w środę, 1 grudnia.

Powodem przeniesienia spotkania są sprawy rodzinne prelegentki. A spotkanie w Kościańskim Ośrodku Kultury będzie już 60. w ramach prowadzonego od kilku lat popularnego cyklu.

Ola Synowiec to latynoamerykanistka, dziennikarka pisząca dla polskiej prasy o Meksyku. Autorka przewodników po tym kraju, strony Mexico Magico Blog i książki „Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk”. Prowadząca warsztaty na temat ekologicznego i etycznego podróżowania. Fanka i propagatorka mikrowypraw oraz długodystansowych szlaków pieszych.

A jej opowieść w Kościanie będzie skupiać się na religijności Meksykanów, którzy w 80 procentach są  katolikami. Ich katolicyzm różni się jednak mocno od polskiego. Usłyszymy o najpopularniejszych świętych w Meksyku, zarówno tych oficjalnych, jak i nieuznanych przez Watykan – takich jak Święta Śmierć, święty przemytników narkotyków i święci od przekraczania granicy z USA.

1 grudnia, ŚRODA, godz. 18.00, KOK. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 65 512-05-75.