Spotkanie z Mikołajem Rzeczodzielni i motocyklistów [ZDJĘCIA]

Stowarzyszenie Rzeczodzielnia Kościan przyzwyczaiło nas już do festynów rodzinnych z różnych okazji. Tym razem wydarzenie miało wyjątkowo duży rozmach, a przy jego organizacji pomagali wolontariusze z Team Fundacji. Dużą atrakcję stanowili także motocykliści z grupy Wind Wolves, którzy właśnie tutaj zakończyli swój doroczny rajd mikołajkowy.

Poza motorami nie zabrakło innych niespodzianek motoryzacyjnych, w tym „maluchów”, amerykańskiego wozu policyjnego i innych ciekawych pojazdów. Nie zawiedli strażacy z OSP Kościan i Kokorzyn, którzy udostępnili swój sprzęt i demonstrowali pokaz pierwszej pomocy. Hitem okazały się alpaki i inne zwierzęta.

Były też stragany. Sprzedawano maskotki, ozdoby świąteczne, miód i wyroby z wosku pszczelego. Nie mogło zabraknąć jedzenia, w tym wypieków, a także bigosu. Dochód z ich sprzedaży zasili konto Rzeczodzielni, która pomaga potrzebującym.

A skoro impreza nosiła nazwę „Spotkanie z Mikołajem”, musiał być również i on. Miał specjalny namiot, w którym dzieci mogły z nim porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie. Pomiędzy straganami przemieszczali się natomiast wolontariusze. Zgromadzonych bawił DJ Łukasz. Odbyło się także kilka występów artystycznych.

Pomimo zimna na dworze, atmosfera była wyjątkowo gorąca, a wiele osób z chęcią wpłacało datki do puszek. Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym, których Rzeczodzielnia objęła swoją opieką.

Fot. Milena Waldowska