Spektakl i wystawa pamięci Bogdana Ludowicza – zapowiedź

Wydarzenie kulturalne poświęcone pamięci wybitnego kościańskiego fotografa i fotoreportera odbędzie się w restauracji Novopolska w Kościanie. Będzie można na nim zobaczyć grafiki Huberta Baranowskiego i przeżyć spektakl w reżyserii Janusza Dodota.

Fot. M. Waldowska

Bogdan Ludowicz, który był przede wszystkim fotoreporterem współpracującym z kilkoma lokalnymi mediami zmarł 8 lipca 2021 roku. Przez około pół wieku dokumentował swym aparatem życie Ziemi Kościańskiej. Pracował do samego końca, a odszedł tuż przed swoimi 78 urodzinami.

Po ponad roku od jego śmierci kościański twórca teatralny, Janusz Dodot wraz z aktorami zaprasza na spektakl „Okno” poświęcony Bogdanowi. Panowie często ze sobą współpracowali, a ponadto przyjaźnili się. Ten spektakl Dodotowi chodził już dawno po głowie, ale musiało minąć trochę czasu, by mógł go pokazać nie sprawiając przy tym bólu najbliższym zmarłego.

W widowisku wystąpią aktorzy: Vanessa Smoczyk, Mirosława Wojciechowska, Mateusz Jurga, Przemysław Szwarc, Arkadiusz Wesołek i Maciej Wesołek. Spektaklowi towarzyszyć będzie ponadto pierwsza samodzielna wystawa prac graficznych. Wydarzenie zostanie z kolei pokazane w ramach projektu Artystyczna Novopolska.

A czego możemy się spodziewać? Tego twórcy nie zdradzają, serdecznie natomiast wszystkich zapraszają. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 16 sierpnia, o godz. 18.00 w restauracji Novopolska mieszczącej się przy ul. Nacławskiej 13 w Kościanie.