Sierpień nad Obrą

Kościański Ośrodek Kultury na sierpień zaplanował trzy plenerowe wydarzenia na trzy kolejne weekendy. Odbędą się one na Wałach Żegockiego, podobnie jak koncert z 27 lipca, który zainaugurował nowy cykl.

Koncert, w którym wystąpili Daria i Matthew Shiels oraz Chuck Frazier spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, dlatego KOK idzie za ciosem proponując kolejne wydarzenia nad Obrą. Plany może jedynie pokrzyżować pogoda, ale w takim przypadku imprezy zostaną przeniesione do KOK-u.

I tak, na najbliższą sobotę 3 sierpnia zaplanowano koncert muzyki klasycznej. Usłyszymy Kwartet Aulos w składzie: Joanna Deka – flet, Mariusz Dziedziniewicz – obój, Krzysztof Mayer – klarnet, Dariusz Rybacki – fagot. Zespół istnieje od 1997 roku, tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej – soliści orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu. Zespół wykonuje z jednakową przyjemnością dobrą muzykę każdego gatunku – od mistrzów baroku do klasyki XX-wiecznej muzyki rozrywkowej. Początek koncertu o godz. 19.00, wstęp wolny.

Tydzień później, w niedzielę 11 sierpnia wystąpią lokalni artyści, czyli kościańska Orkiestra Dęta TON. Przypomnijmy, że TON to orkiestra z dużymi tradycjami. Powstała w 1933 roku przy „sanatorium”, a  od 1999 r. działa jako samodzielne stowarzyszenie. Jest laureatem wielu festiwali, przeglądów i konkursów. Koncert odbędzie się o godz. 17.00, wstęp wolny.

Z kolei propozycja na piątek 16 sierpnia, to Kino Letnie. Ale będzie to kino niestandardowe, bo przedwojenne. Zostaną pokazane dwa filmy: francuskiego reżysera Jeana Renoira

Dziewczynka z zapałkami” oraz polska komedia z Adolfem Dymszą „Sportowiec mimo woli”. Dodatkowym smaczkiem dla pierwszej propozycji kina niemego będzie muzyka na żywo w wykonaniu Kwartetu Jorgi. Będzie więc filmowo i muzycznie. Początek seansu o godz. 19.30, wstęp wolny.

Szczegółowy opis wszystkich wydarzeń można znaleźć na stronie Kościańskiego Ośrodka Kultury.