Kultura Kościan - koncerty, wystawy, imprezy - Koscianiak.pl

Zamknij

Radosne powitanie lata z Powiatem Kościańskim [ZDJĘCIA]

red. 14:04, 23.06.2026 Aktualizacja: 14:29, 23.06.2026
Skomentuj Radosne powitanie lata z Powiatem Kościańskim [ZDJĘCIA]

W minioną, gorącą niedzielę na stadionie hippicznym w Racocie odbyło się Powitanie Lata z Powiatem Kościańskim. Wydarzenie przyciągnęło najmłodszych mieszkańców, którzy mogli przez kilka godzin szaleć na dmuchańcach i torze przeszkód, a także skorzystać z licznych stoisk i innych atrakcji.

W tym roku samorząd powiatu zdecydował się na jedną dużą imprezę na początek lata, a nie jak w ubiegłym sezonie na zabawę podczas wakacji w każdej z gmin powiatu. Wówczas przebieg tych wydarzeń zakłóciła nieco pogoda. Tym razem niedziela była upalna i przebiegła bez zakłóceń, choć w drugiej części nieco się zachmurzyło, ale deszcz nie spadł.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"4970"}

Dzieci mogły zatem bez przeszkód korzystać ze wszystkich atrakcji. Przygotowano dla nich kilkanaście dmuchańców oraz tor przeszkód runaway. Zorganizowano także przejazdy bryczką z końmi. Nie zabrakło oprócz tego waty cukrowej i popcornu, a wszystkie te atrakcje były darmowe. Ponadto dostępne były budki z przekąskami.

Urozmaicenie dla imprezy stanowiły stoiska edukacyjne, w tym Nadleśnictwa Kościan, Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, OSP Racot i OSP Choryń. Strażacy zorganizowali kurtyny wodne, które pomagały przetrwać upał. Dodatkowo OSP Kokorzyn odpowiadało za organizację i bezpieczeństwo na parkingach.

Wizyta na stoiskach edukacyjnych pozwoliła najmłodszym poznać zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i na drogach, a także dowiedzieć się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Rozmowy z policjantami, ratownikami, strażakami i leśnikami były okazją do zdobycia praktycznej wiedzy przydatnej podczas wakacji, ale także całego roku.

Finałem wydarzenia była zabawa z proszkiem holi. Potem można było jeszcze się opłukać i ochłodzić podczas piana party. Te atrakcje zapewniły efektowne zakończenie imprezy i jednocześnie mnóstwo radości najmłodszym.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie

 

(red.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu koscianiak.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%