Podróżnicy przed wakacjami

Jeszcze dwa "Spotkania z podróżnikami" odbędą się przed wakacyjną przerwą. Pierwsze już najbliższą sobotę 15 czerwca o godz. 18.00 w Kościańskim Ośrodku Kultury.

A jego gościem będzie Tomasz Korgol z opowieścią o swojej autostopowej podróży do Indii. Ten podróżnik występował już przed kościańską widownią i mocno ją rozbawił opowiadając o autostopowiej podróży do Chin. Tym razem również możemy spodziewać się niebanalnych historii, ale również cennych podróżniczych informacji. Nauczyciel historii z Wrocławia, który długie wakacje wykorzystuje na podróże, opowie nam o swojej samotnej, trzymiesięcznej podróży autostopem do Indii. W tym czasie odwiedził jedenaście krajów i przejechał ponad 15 tysięcy kilometrów.

Z kolei w sobotę 29 czerwca Ania Majchrzak i Paweł Szymański w opowieści zatytułowanej „Rowerowa Japonia” przybliżą nam tę niesteoretypową Japonię. Niespieszne, rowerowe poznawanie tego kraju przez aż sześć miesięcy przyniosło ciekawe efekty. Może być tym bardziej interesująco, że o kraju kwitnącej wiśni w Kościanie pokazu jeszcze nie było.

Głównym organizatorem spotkań jest Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty. Wstęp wolny.