Plaża Dębiec Festiwal 2021 [ZDJĘCIA]

Moc atrakcji czekało na tych, którzy zdecydowali się spędzić sobotę na kąpielisku w Nowym Dębcu. Impreza rozpoczęła się w południe, a potrwa do późnych godzin wieczornych.

Plaża Dębiec Festiwal 2021

W tym roku impreza na początek lata ma wyjątkowy charakter, bo poza zabawą przyświeca jej cel charytatywny. Główny organizator, czyli Gmina Kościan wraz z partnerami postanowiła podczas wydarzenia prowadzić zbiórkę na rzecz Marysi z Brenna chorującej na rdzeniowy zanik mięśni.

Już od godziny 12.00 na najmłodszych czekały dmuchane zamki oraz animacje. Ponadto dla dzieci przygotowano warsztaty senso-muzyczne oraz konkurs na pirackie przebranie. O godzinie 13.00 rozpoczęły się inne atrakcje, mianowicie wystawa samochodów WRAK RACE połączona z licytacją, następnie pokaz ratownictwa wodnego oraz rejsy spacerowe żaglówkami.

O 15.00 wystartował Festiwal Smaku, podczas którego można było uraczyć się pysznymi pierogami. Nie zabrakło także Festiwalu Kolorów, czyli zabawy z proszkami holi, co staje się już tradycją podczas imprezy w Dębcu. Kolejną tradycją jest Romantyczny Bieg Parami, który tym razem miał charytatywny wydźwięk. Łącznie w biegu wystartowało 41 par.

Na metę jako pierwsi dobiegli Robert Kasperski i Adam Szczerbal, choć w tym biegu wszyscy byli zwycięzcami. Po przekroczeniu linii mety panowie z najszybszej pary żartowali, że musieli pobiec razem, bo kobiety były kontuzjowane lub się pochowały. – To jest dla nas zaszczyt uczestniczyć w takim biegu. W tym konkretnym wzięliśmy udział pierwszy raz, ale generalne w biegach charytatywnych startujemy często mówili panowie z najszybszego duetu. Wśród biegaczy nie zabrakło również nestora biegów Ziemi Kościańskiej, czyli Michała Szkudlarka z Przysieki Polskiej.

A na zakończenie dnia pełnego emocji rozpoczął się muzyczny wieczór. Najpierw odbył się koncert Zejmal & Garkumpel, a o 20.30 zaplanowano zabawę taneczną z zespołem Vacat.

Fot. Maciej Sibilak