Zamknij

Pies uciekł z posesji. Zagryzł na śmierć mniejszego psiaka

17:25, 19.09.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 21:43, 22.09.2023
Skomentuj

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 17 września w Kościanie. Z jednej z posesji wybiegł pies rasy amstaf, który zaatakował małego yorka spacerującego na smyczy. Znacznie mniejszy psiak niestety nie przeżył brutalnej napaści.

Zdarzenie miało miejsce na ul. Klonowej około godziny 16.30. Spokojny spacer z psem rasy york, prowadzonym na smyczy, został przerwany w momencie, kiedy z jednej z posesji wybiegł swobodnie biegający amstaf. Niestety atak agresywnego, znacznie większego psa zakończył się tragicznie – zaatakowany piesek zmarł.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili właściciela psa, który został ukarany mandatem karnym za wykroczenie z art. 77 kodeksu wykroczeń, czyli niezachowania należytych środków przy trzymaniu psa. Dodatkowo właściciel musi się liczyć z możliwością dochodzenia roszczeń przez właściciela pokrzywdzonego zwierzęcia z powództwa cywilnego.

Policja przypomina, że jednym z obowiązków właściciela czworonogów jest odpowiednie pilnowanie swoich psów i sprawowanie nad nimi właściwej kontroli. Zwierzę swobodnie biegać może tylko w miejscach wyznaczonych, np. na wybiegach czy w takich, w których nie będzie stanowił zagrożenia dla ludzi, innych zwierząt oraz samego siebie. Reasumując, psa nie możemy puszczać luzem ani na osiedlu, ani w lesie gdzie może gonić dziką zwierzynę ani w pobliżu dróg, gdyż może wbiec na jezdnię.

Jak informuje kościańska policja, w ostatnim czasie otrzymuje wiele zgłoszeń dotyczących  psów, które biegają samowolnie po drogach i polach. Psy nie tylko nie są na smyczach, ale pozostają bez jakiegokolwiek nadzoru. Z takim problemem mieszkańcy najczęściej zgłaszają się do dzielnicowych.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%