Zamknij

Pożar na terenie warsztatu na Chłapowskiego [ZDJĘCIA]

18:20, 24.05.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 18:27, 24.05.2023
Skomentuj

Do pożaru hali magazynowej w Kościanie doszło w środę po południu. W akcji gaśniczej brało udział łącznie pięć zastępów straży pożarnej.

Pożar miał miejsce w jednym z warsztatów magazynowych na ul. Chłapowskiego, w miejscu gdzie znajduje się kilka starych magazynów.

Straż pożarna otrzymała wezwanie o godz. 15.06. Natychmiast na miejsce zadysponowano cztery zastępy PSP Kościan i jeden OSP. – Po dotarciu strażaków na miejsce okazało się, że pożarem objęte jest wyposażenie magazynu. Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia, a dzięki szybkiej akcji ogień udało się szybko opanować i nie rozprzestrzenił się on na dalszą część obiektu – informuje Dawid Kryś, oficer prasowy PSP Kościan.

Następnie ratownicy wynieśli na zewnątrz spalone oraz nadpalone elementy wyposażenia, a także narzędzia warsztatowe eliminując zarzewie ognia oraz by nie doszło do ponownego zapalenia.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było nieprawidłowe działanie instalacji elektrycznej. W działaniach nikt nie ucierpiał, a cała akcja trwała niespełna dwie godziny.

 

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%