Zamknij

Przekroczył prędkość. Zaczął uciekać, bo nie miał ważnego OC

00:51, 26.03.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 17:19, 30.03.2023
Skomentuj

Przed sądem tłumaczyć się będzie 30-latek, który został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w Czempiniu. Zaczął uciekać pomimo, że podróżował ze swoim 5-letnim synem, narażając go tym samym na niebezpieczeństwo.

Zdarzenie miało miejsce w środę na ul. Stęszewskiej w Czempiniu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brali udział w ogólnopolskich działaniach „NURD” i dokonywali pomiaru prędkości kierujących w rejonie jednego z przejść dla pieszych. Około godziny 18.00 zauważyli poruszający się z nadmierną prędkością samochód marki seat. Dokonany pomiar prędkości wykazał 75 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h.

Podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego, lecz ten nie zareagował na sygnały i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, który odbył się ulicami Czempinia, a ostatecznie zakończył się po kilku minutach na ul. Stęszewskiej. Jak się okazało, kierujący uciekał przewożąc w pojeździe swojego syna. Na pochwałę zasługuje reakcja dwóch kierowców pojazdów ciężarowych, którzy widząc sytuację zablokowali całkowicie możliwość przejazdu uciekającemu kierowcy.

30-latek z powiatu międzychodzkiego po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że uciekał gdyż bał się konsekwencji wynikających z braku wykupionego obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Teraz czekać go będą jednak znacznie poważniejsze konsekwencje drogowe. Mężczyzna odpowiadać będzie nie tylko za brak OC, ale przed sądem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także za popełnione liczne wykroczenia drogowe.

Tymczasem niezatrzymanie się do kontroli jest traktowane jak przestępstwo. Art. 178b Kodeksu karnego brzmi: kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%