Zamknij

Otwarcie drogi z Kopaszewa do Turwi. Przecięcie wstęgi i poświęcenie [ZDJĘCIA]

22:28, 19.09.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 22:50, 19.09.2023
Skomentuj

We wtorek, 19 września przy pałacu w Kopaszewie dokonano symbolicznego otwarcia drogi powiatowej prowadzącej z Turwi przez Rogaczewo Małe i Wielkie do Kopaszewa. Na uroczystości obecni byli oficjele, a także przedstawiciele miejscowości, przez które przebiega droga.

Remont liczącego 7 km odcinka drogi kosztował blisko 7 mln zł, a trwał od kwietnia do końca sierpnia br. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w kwocie 6,8 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. Pozostała kwota pochodziła z budżetu powiatu kościańskiego.

Na uroczystości otwarcia obecny był minister Jan Dziedziczak, przedstawiciele władz powiatu kościańskiego z wicestarostą Dorotą Słowińską na czele, burmistrz Krzywinia Jacek Nowak, gdyż to właśnie przez gminę Krzywiń przebiega droga, sołtysi i członkowie rad sołeckich Kopaszewa, Turwi, Rogaczewa Małego i Rogaczewa Wielkiego, a także szefostwo Zarządu Dróg Powiatowych w Kościanie nadzorujące inwestycję i przedstawiciele firmy Drogbud z Gostynia, która wykonywała inwestycję oraz proboszcz parafii w Jerce, ksiądz Dawid Kawała.

O tym, co zostało wykonane, przypomniała zgromadzonym Dorota Lew-Pilarska, członkini Zarządu Powiatu Kościańskiego. – Wykonaliśmy nową podbudowę całej drogi, nową masę bitumiczną, odmulone zostały rowy odwadniające, wzmocnione pobocza, zamontowane bariery energochłonne i oznakowanie i – co najważniejsze dla mieszkańców Kopaszewa – powstał chodnik wzdłuż miejscowości o długości prawie 700 metrów – mówiła Dorota Lew-Pilarska. – Realizacja tego wszystkiego nie byłaby możliwa bez rządowego wsparcia, a także gdyby nie architekci tego przedsięwzięcia, a więc społeczność lokalna. To dzięki zabiegom tych osób ta inwestycja otrzymała akceptację zarządu powiatu kościańskiego i Rady Powiatu, gdzie zostały zabezpieczone określone środki.

[FOTORELACJA]1925[/FOTORELACJA]

Radna powiatowa podziękowała właścicielowi i pracownikom firmy Drogbud za sprawne i solidne przeprowadzenie inwestycji. Nie pierwszej zresztą w naszym powiecie.

Głos zabrał ponadto poseł Jan Dziedziczak. –To, że ta nowoczesna i potrzebna droga powstała było możliwe dzięki dużemu wsparciu ze strony naszego rządu. To jest dobry przykład na dobrą współpracę rządu i samorządu. Bowiem rząd polski stawia na to, aby wchodzić do mniejszych miejscowości z inwestycjami zrównoważonego rozwoju. Chodzi o to, aby te wszystkie środki pomocy były rozkładane równomiernie na całą naszą ojczyznę, bo po 1989, przez 25 lat jedynie największe miasta się rozwijały. Te zmiany były widoczne, natomiast my po 2015 roku rozpoczęliśmy politykę zrównoważonego rozwoju również w mniejszych ośrodkachpodkreślał poseł Jan Dziedziczak.

Po przemówieniach nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi, a następnie ksiądz Dawid Kawała odmówił modlitwę i poświęcił nową drogę. Na koniec gospodarze uroczystości, czyli przedstawiciele sołectwa Kopaszewo zaprosili zgromadzonych na poczęstunek do miejscowej świetlicy.

Jak droga wyglądała wcześniej można porównać na zdjęciach obrazujących początek inwestycji: Trwa remont drogi z Turwi do Kopaszewa [ZDJĘCIA]

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%