Zamknij

Czempiński Jarmark Mikołajkowy już 3 grudnia

12:34, 24.11.2023 red. Aktualizacja: 13:47, 03.12.2023
Skomentuj

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim świąteczne imprezy. Na sam początek tradycyjny już jarmark w Czempiniu, który odbędzie się w pierwszą grudniową niedzielę.

Czempiński Jarmark Mikołajkowy odbędzie się, podobnie jak w ostatnich latach, w Centrum Aktywizacji Społecznej „Tlenownia”.

Już od godziny 11.00 na mieszkańców i przyjezdnych czekać będzie szereg niespodzianek. To przede wszystkim stoiska, na których będzie można kupić ręcznie robione ozdoby, dekoracje, zabawki, biżuterię, świece, rośliny, a także artykuły spożywcze jak kawy, herbaty,  ciasta, pierniki oraz wiele, wiele innych artykułów. Odwiedzający będą mogli skosztować świątecznych potraw, czy też wypić aromatyczną herbatę, kawę lub kakao.

Będzie też okazja do twórczego spędzenia czasu na warsztatach tworzenia ozdób z papieru, drewna, czy słomy. Tradycyjnie już podczas Jarmarku burmistrz Czempinia Konrad Malicki wraz ze swoim zastępcą Andrzejem Sochą będą wypiekać świąteczne pierniki.

Podczas imprezy nie zabraknie Świętego Mikołaja, Pani Mikołajowej. Dla dzieci przygotowane zostaną liczne animacje i inne świąteczne atrakcje, jak ciuchcia Świętego Mikołaja. Będzie także funkcjonowała Poczta Świętego Mikołaja, a klimat podkreślą szczudlarze i mimowie oraz muzyka w tle.

Po zakończeniu jarmarku, na czempińskim Rynku odbędzie się uroczyste odpalenie świątecznych iluminacji. Nastąpi to mniej więcej o godz. 16.45.

 – Serdecznie zapraszam mieszkańców Gminy Czempiń, a także gości z innych gmin na nasz kolejny Jarmark Mikołajkowy. Spędźmy tę niedzielę w cudownej, świątecznej i rodzinnej atmosferze. Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przywołajmy razem tą niepowtarzalną magię Świąt Bożego Narodzenia – mówi burmistrz Czempinia Konrad Malicki.

[ZT]80497[/ZT]

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%