Zamknij

Listopadowe wydanie gazety "Kościaniak"

15:18, 19.11.2023 red. Aktualizacja: 12:10, 22.11.2023
Skomentuj

Polecamy najnowsze wydanie gazety "Kościaniak", które ukazało się w połowie listopada. W numerze rozmowa miesiąca, aktualności, sport, zapowiedzi i wiele ciekawych informacji.

W tym numerze do naszej rozmowy miesiąca zaprosiliśmy wójta gminy Kościan, Andrzeja Przybyłę. Rozmawiamy o najważniejszych inwestycjach bieżącego roku, a także o planach związanych z 2024 rokiem. Pytamy także o całościową ocenę bieżącej kadencji, która zmierza już do końca.

Mamy także ciekawą historię związaną z obrazem kościańskiego ratusza, który powstał w 1915 roku. Obraz ten został na nowo oprawiony w kościańskiej pracowni Abi. Ponad 100 lat później powstał z kolei obraz ratusza z jego obecnym wizerunkiem autorstwa Grzegorza Pawlaka. Oba dzieła będzie można podziwiać w muzeum.

W numerze piszemy także o sukcesie kościańskiej firmy "Frykas", która jest niezwykle ceniona w branży spożywczej, a także o linii kolejowej z Kościana do Grodziska i groźbie jej likwidacji.

Przydatny może okazać się także dodatek zawierający Listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa wraz z adresami i numerami telefonów.

Wydanie elektroniczne: https://issuu.com/koscianiak/docs/koscianiak_8_139_

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%