Zamknij

Druga edycja półkolonii Tik Tok w sierpniu

11:38, 27.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:38, 27.07.2022
Skomentuj
W lipcu w Kościańskim Ośrodku Kultury prowadzony był pierwszy turnus półkolonii Tik Tok organizowanych przez Fundację Edukacji Medialnej i Społecznej KinoSzkoła. Teraz organizatorzy zapraszają na drugą edycję, która rozpocznie się 8 sierpnia.

Jeden turnus trwa pięć dni, od poniedziałku do piątku. Sierpniowa edycja będzie przeprowadzona w dniach 8-12 sierpnia. Zajęcia są płatne, a koszt uczestnictwa wynosi 550 zł na osobę. Organizatorzy przygotowali specjalną promocje dla rodzeństwa. Drugie dziecko z rodziny otrzymuje 50 procent zniżki. W cenę wliczona jest kreatywna zabawa i nauka w godzinach od 6.45 do 16.30 wraz z wyżywieniem.

Podczas półkolonii dzieci uczą się przygotowywać filmy do mediów społecznościowych. Uczestnicy pierwszej edycji półkolonii na warsztatach poznali zasady organizacji studia do nagrywania materiałów wideo publikowanych w mediach społecznościowych. Wspólnie podłączyli kamery, oświetlenie i dźwięk. Spróbowali swoich sił z mikrofonem poprzez ćwiczenie autoprezentacji. Ponadto dowiedzieli się na czym polega efekt "green screen - chroma key" i jak go używać. Każdy mógł zasiąść w fotelu przed kamerą i poczuć się jak gwiazda.  

Uczestnicy spotkań zdobyli również kompetencje do tego, by nakręcić swój pierwszy film animowany w technice animacji poklatkowej z wykorzystaniem własnych telefonów komórkowych. Dzieci niezwykle entuzjastycznie brały udział w przedsięwzięciu, ponieważ uwielbiają poznawać możliwości swoich komórek. Prowadzący półkolonie miał na celu zainteresować ich tematem tak, by bierne spędzenie czasu z telefonem zamienić w kreację i tworzenie. Oprócz samych kompetencji dotyczących produkcji dzieła filmowego uczestnicy warsztatów dowiedzieli co było jeszcze przed youtubem, jakie były pierwsze projektory kinowe zarówno te dziewiętnastowieczne, jak i te znane z czasów PRL.

Program zapowiada się więc interesująco. Zapisy prowadzi Kościański Ośrodek Kultury pod nr tel. 65 512-05-75.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%