Zamknij

Plaża Dębiec Festiwal w dwie soboty

10:46, 29.06.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:46, 29.06.2022
Skomentuj
Na dwie pierwsze soboty lipca podzielono wakacyjną imprezę w Nowym Dębcu. 2 lipca tematyka będzie się skupiać na bezpieczeństwie i sporcie, a 9 lipca na folklorze. Dobra zabawa za każdym razem gwarantowana.

Wydarzenie 2 lipca rozpocznie się o godz. 15.00 od pikniku dotyczącego bezpieczeństwa nad wodą. Godzinę później będzie można oglądać pokaz ratownictwa wodnego. Z kolei na godz. 17.00 Młodzieżowa Rada Gminy Kościan zaprasza na uwielbiany przez dzieci i młodzież Festiwal Kolorów z proszkami holi.

O 18.00 przyjdzie pora na element sportowy. To lubiany i mający już swoją tradycję Romantyczny Bieg Parami. W tym biegu nie jest prowadzony oficjalny pomiar czasu, a najważniejszy jest uśmiech i druga osoba, która pobiegnie z nami w parze. Nie ma też wcześniejszych zapisów, a będą one prowadzone bezpośrednio przed samym biegiem. Nie ma także wpisowego, jednak można wpłacić dowolną kwotę na Zuzię Sulecką chorującą na SMA. Zresztą podczas całego wydarzenia będzie prowadzona zbiórka na rzecz dziewczynki.

Po sportowych emocjach przyjdzie czas na emocje muzyczne. Na godz. 20.00 zaplanowano koncert Julii Stolpe z zespołem. Tak dobrze rozpoczęty wieczór nie będzie mógł się szybko zakończyć, dlatego o 21.00 zacznie się zabawa z zespołem Vacat.


Tydzień później emocje nie będą mniejsze. Już z rana zostanie przeprowadzony dwugodzinny Maraton Fitness. O godz. 14.00 rozpocznie się z kolei przegląd zespołów folklorystycznych i wokalnych. Zaśpiewają m.in. Kokorzynianki oraz zespoły z ościennych gmin. Będzie też coś dla smakoszy, czyli "Święto Gołąbka" w ramach Festiwalu Smaku. W wieczornej części publiczność będzie natomiast zabawiać kościański zespół Hot-Way. Podobnie jak tydzień wcześniej będzie akcent charytatywny, a tym razem wsparcie otrzyma Kaja Burdyka walcząca z nowotworem mózgu.

Bawmy się zatem w bezpieczny sposób i cieszmy się wakacjami!

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%