Zamknij

Spektakl o dziejach Śmigla przy wiatrakach [ZDJĘCIA]

12:01, 26.06.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:03, 26.06.2022
Skomentuj
W ramach wydarzenia kulturalnego "Śpiewam-Gram-Tańczę - by legenda stała się faktem" na wzgórzu przy śmigielskich wiatrakach Galeria Teatr Śmigiel pokazała spektakl "Dzieje Śmigla. Dar Chleba" z gościnnym udziałem chórów z Lipna i Śmigla.

Wydarzenie "Śpiewam-Gram-Tańczę" odbywa się w Śmiglu przez trzy dni weekendu. Spektakl w wykonaniu Galerii Teatr publiczność miała okazję zobaczyć w piątek. Jego tematyką były dzieje Śmigla, a widowisko składało się ze scen pełnych symboli.

Aktorzy poruszali się po scenie w rytm muzyki. Nie padło żadne słowo z ich ust, dopiero na koniec rozbrzmiała symbolicznie piosenka "Śmigiel to miasto wiatraków". Poszczególne epizody spektaklu były natomiast przeplatane pieśniami patriotycznymi i ludowymi w wykonaniu chórzystów.

Po zakończeniu przedstawienia szefowie dwóch chórów oraz twórca spektaklu Janusz Dodot, przyjęli z rąk wiceburmistrza Marcina Jurgi w ramach podziękowań symboliczne wiatraczki. Na koniec na artystów i widzów czekała zupa gulaszowa przygotowana przez Restaurację "Marta".

W widowisku wystąpili: Sara Gniadek, Vanessa Smoczyk, Mirosława Wojciechowska, Maciej Dodot, Mateusz Jurga, Przemysław Szwarc, Maciej Wesołek,  Tomasz Żurek. Muzykę przygotowali Marcin Ruszkiewicz i Mariusz Zakrzewski, a zaśpiewały połączone siły chórów Harmonia ze Śmigla i Rapsodia z Lipna.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%