Zamknij

"Strefa retro gier i komputerów" w bibliotece [ZDJĘCIA]

17:05, 29.05.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 17:05, 29.05.2022
Skomentuj
Sporym zainteresowaniem cieszyło się sobotnie wydarzenie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, podczas którego można było pograć na dawnych komputerach. Do Kościana przybyli m.in. miłośnicy gier z całej Polski, a nawet z zagranicy.

W bibliotece można było pograć na starym sprzęcie, a także obejrzeć stare komputery. Dzięki uprzejmości larka i Borsuka, znanych z cyklu filmów "Gramy na gazie" na YouTube, odwiedzający mogli zobaczyć stare komputery Atari, Amiga, Commodore, Spectrum ZX, a także unikatowy sprzęt Vectrex.

Oprócz ekspozycji dawnych konsol i komputerów na odwiedzających czekały rozgrywki i turnieje, w tym m.in. w "River Raid", "Super Pac-Man" i "Parachute". Najlepsi zostali nagrodzeni upominkami.

Wśród osób, które odwiedziły bibliotekę byli zarówno starsi miłośnicy gier i komputerów, którzy wychowali się na takim sprzęcie, ale również bardzo młode pokolenie. Co ciekawe, młodzi gracze doskonale sobie radzili i z ogromnym zaangażowaniem oddawali się grze.

Do Kościana zjechała także grupa fanów retro sprzętu, która na co dzień prowadzi ze sobą aktywne dyskusje na forach internetowych. - Takie wydarzenia jak dzisiejsze nie odbywają się zbyt często, szczególnie w okresie pandemii ich brakowało. Dlatego postanowiliśmy przyjechać do Kościana, by skorzystać z okazji wolnej soboty, spotkać się i porozmawiać - mówi Jacek z Wrocławia, który w kościańskiej bibliotece spotkał się z kolegami z Warszawy, Olsztyna, Poznania, a nawet niemieckiego Berholz.

- Zawsze warto brać udział w takich spotkaniach, bo są tu fajni ludzie i można powspominać dawne czasy. My na co dzień znamy się z internetu, a to teraz jest okazja, by się spotkać i porozmawiać w realnej rzeczywistości - dodaje Piotr z Warszawy.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%