Zamknij

Sierpień nad Obrą

18:38, 31.07.2019 Redakcja Aktualizacja: 18:38, 31.07.2019
Skomentuj
Kościański Ośrodek Kultury na sierpień zaplanował trzy plenerowe wydarzenia na trzy kolejne weekendy. Odbędą się one na Wałach Żegockiego, podobnie jak koncert z 27 lipca, który zainaugurował nowy cykl.

Koncert, w którym wystąpili Daria i Matthew Shiels oraz Chuck Frazier spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, dlatego KOK idzie za ciosem proponując kolejne wydarzenia nad Obrą. Plany może jedynie pokrzyżować pogoda, ale w takim przypadku imprezy zostaną przeniesione do KOK-u.

I tak, na najbliższą sobotę 3 sierpnia zaplanowano koncert muzyki klasycznej. Usłyszymy Kwartet Aulos w składzie: Joanna Deka - flet, Mariusz Dziedziniewicz - obój, Krzysztof Mayer - klarnet, Dariusz Rybacki - fagot. Zespół istnieje od 1997 roku, tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej - soliści orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu. Zespół wykonuje z jednakową przyjemnością dobrą muzykę każdego gatunku - od mistrzów baroku do klasyki XX-wiecznej muzyki rozrywkowej. Początek koncertu o godz. 19.00, wstęp wolny.

Tydzień później, w niedzielę 11 sierpnia wystąpią lokalni artyści, czyli kościańska Orkiestra Dęta TON. Przypomnijmy, że TON to orkiestra z dużymi tradycjami. Powstała w 1933 roku przy "sanatorium", a  od 1999 r. działa jako samodzielne stowarzyszenie. Jest laureatem wielu festiwali, przeglądów i konkursów. Koncert odbędzie się o godz. 17.00, wstęp wolny.

Z kolei propozycja na piątek 16 sierpnia, to Kino Letnie. Ale będzie to kino niestandardowe, bo przedwojenne. Zostaną pokazane dwa filmy: francuskiego reżysera Jeana Renoira

"Dziewczynka z zapałkami" oraz polska komedia z Adolfem Dymszą "Sportowiec mimo woli". Dodatkowym smaczkiem dla pierwszej propozycji kina niemego będzie muzyka na żywo w wykonaniu Kwartetu Jorgi. Będzie więc filmowo i muzycznie. Początek seansu o godz. 19.30, wstęp wolny.

Szczegółowy opis wszystkich wydarzeń można znaleźć na stronie Kościańskiego Ośrodka Kultury.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%