Zamknij

Pobiegnie przez 24 godziny dla Madzi

09:37, 27.09.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 14:14, 01.10.2023
Skomentuj

Magda Wajske ze Śmigla jest już znana ze wcześniejszych organizowanych dla niej akcji. Sam Dominik Wolff pobiegł dla niej przed rokiem 10 maratonów dzień po dniu. Tym razem biegacz z Widziszewa zamierza biec przez całą dobę i zachęca innych do przyłączenia się do akcji. Do biegu wyruszy już w najbliższą sobotę, 30 września.

Magda Wajske to dwulatka, która jest dotknięta szeregiem chorób, w tym zespołem Downa, zespołem Westa, cierpi na padaczkę, niepełnosprawność intelektualną sprzężoną z chromosomem X typu Baina. Diagnostyka, leczenie i rehabilitacja pochłaniają ogromne koszty.

Dominik Wolff postanowił w tym roku ponownie wesprzeć Madzię i jej rodziców kolejną biegową akcją.

– Część z Was pyta dlaczego ponownie Magda? – pisze na Facebooku pan Dominik. – Bo  Magda jest wyjątkową dziewczynką, która walczy z mnóstwem chorób. Mnie osobiście przekonały dwie rzeczy: to że jest jedną z dwóch osób na świecie ze zdiagnozowanym takim zespołem chorób oraz wielka nieustająca walka jej rodziców o zdrowie i godne życie. Pomimo wielu przeszkód...

 

Na czym ma polegać tegoroczna akcja? Będzie to bieg trwający 24 godziny. Przez ten czas Dominik Wolff nie zamierza przystawać ani na chwilę. Jeżeli będzie musiał odpocząć, po prostu zwolni i pójdzie, ale się nie zatrzyma. Będzie także jadł w ruchu, a spanie przez całą dobę nie będzie możliwe.


Początek biegu planowany jest na sobotę, 30 września w Kościanie. Rozpocznie się on od Festynu Rodzinnego w godzinach 11.30-16.00 na Placu Wolności. W południe Dominik wyruszy do biegu. Nie opuści od razu Kościana biegając ulicami miasta, a w tym czasie na Placu Wolności będzie trwał festyn. Potem biegacz uda się w stronę Śmigla. Tutaj nieco zwolni na stadionie, a towarzyszyć temu będzie również piknik na stadionie. Kolejnym przystankiem będzie Leszno. Na Rynku mają się do niego przyłączyć inni zrzeszeni biegacze i wspólnie udadzą się w stronę Rydzyny, gdzie następnego dnia bieg się zakończy.

 Każdy może się przyłączyć w dowolnym momencie do Dominika Wolffa i biec z nim oraz wrzucić datek do puszki lub na konto. By być na bieżąco, warto śledzić profil pana Dominika: www.facebook.com/DominTeam. Zbiórka dla Madzi odbywa się z kolei na: https://www.siepomaga.pl/madzia-wajske.

[ZT]73059[/ZT]

 

 

 

 

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%