Zamknij

ChampionMan Duathlon Czempiń Imprezą Roku 2022

12:33, 19.01.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:48, 19.01.2023
Skomentuj
Impreza sportowa w Czempiniu została okrzyknięta najlepszą spośród wszystkich licencjonowanych imprez sportowych Polskiego Związku Triathlonu. Takiego wyboru dokonali w internetowym głosowaniu zawodnicy, trenerzy, organizatorzy i kibice.

W minioną sobotę, 14 stycznia w Warszawie odbyła się Gala Polskiego Związku Triathlonu podsumowująca rok 2022. W wydarzeniu udział wzięli zawodnicy, trenerzy, organizatorzy zawodów i sympatycy dyscypliny.

Na gali wręczono m.in. nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek w rankingu grup wiekowych Polskiego Związku Triathlonu, zawodnika roku, najlepszego trenera oraz najlepszej imprezy. Spośród wszystkich licencjonowanych imprez sportowych Polskiego Związku Triathlonu to właśnie Championman Duathlon Czempiń wygrał.

- To naprawdę wyjątkowe wyróżnienie - mówi Piotr Lisiecki, organizator zawodów z firmy Ponokai Sport & Event. - Ta nagroda tym bardziej zasługuje na uznanie, ponieważ z zawodami ChampionMan Duathlon Czempiń konkurowało wiele wydarzeń sportowych mających dłuższe tradycje i będących bardzo znanymi zawodami nie tylko w Polsce, m.in.  Enea Ironman Gdynia, Enea Ironman 70.3 Poznań, Castle Triathlon Malbork, Susz Triathlon, Triathlon Rzeszów, JBLTriathlon Sieraków, Rumia Duathlon i wiele innych.

Co ciekawe, sami organizatorzy imprezy sportowej w Czempiniu do ostatniej chwili nie wiedzieli, że to oni zostaną zwycięzcami plebiscytu. - Wiedzieliśmy, że nasze zawody są bardzo popularne wśród zawodników z całej Polski i że dużo osób może głosować na Championmana, ale kompletnie byliśmy zaskoczeni wygraną, i gdy na gali wyczytano właśnie naszą imprezę, nie mogliśmy ukryć emocji i łez wzruszenia. Ta prestiżowa nagroda jest podsumowaniem naszej wspólnej wieloletniej pracy z Gminą Czempiń, dzięki której można było utrzymać tak wysoki poziom zawodów - podkreśla Lisiecki.

Zawodnicy doceniają w Czempiniu przede wszystkim niespotykany na tego typu imprezach doping kibiców, w tym słynne już na całą Polskę strefy kibica zorganizowane przez sołectwa oraz bogatą strefa finishera, w którą całe serce wkłada Koło Gospodyń Wiejskich ze Słonina. Zawodnicy doceniają również szybką trasę rowerową, wolontariuszy czy perfekcyjną organizację. Ponadto w małym w Czempiniu czuć wyjątkową atmosferę. Gdy zawodnicy wjeżdżają do miasta i widzą flagi, bilbordy, plakaty czy witacze, to wiedzą, że to miasto żyje tą imprezą, a każdy napotkany mieszkaniec służy pomocą i zagaduje o wrażenia z zawodów.

- ChampionMan Duathlon Czempiń to zawody niezwykłe, o czym wie każdy, kto choć raz w drugi weekend maja zawitał w Czempiniu - mówi burmistrz Konrad Malicki. - Nie potrafię opisać słowami podziwu dla zawodników, którzy pokonując trasę, prowadzą wręcz heroiczną walkę. Sam startowałem kilka razy w dystansie "dla amatorów", więc wiem, jak wygląda to zarówno ze strony kibica, jak i zawodnika. To nie tylko bieg - rower - bieg i brawa na mecie. Na trasie zawodów trwa walka z własnymi słabościami, walka o pobicie osobistych rekordów. Oprócz niesamowitych sportowych emocji, zawsze udaje się nam zachować rodzinną, piknikową atmosferę. CHampionMan to festiwal sportu i radości. Szereg atrakcji towarzyszących, strefa rekreacji i wypoczynku, strefa aktywności dziecięcej, strefa expo, strefa gastronomiczna, strefy kibica na trasie. Dziękuję organizatorom - Izie i Piotrowi Lisieckim, oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i życzę sobie i Wam udanej edycji 2023.

W tym roku zawody odbędą się 12-13 maja. Będzie to siódma edycja imprezy i po raz czwarty odbędą się Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie średnim: 10 km biegu - 60 km na rowerze -10 km biegu. Tradycyjnie będzie też rozgrywany dystans sprint: 5 km bieg -20 km na rowerze -2,5 km biegu oraz zawody duathlonowe dla dzieci Coccodrillo Championkids Duathlon Czempiń.

Zobacz:
ChampionMan Duathlon Czempiń [ZDJĘCIA]
Coccodrillo ChampionKids Duathlon Czempiń [ZDJĘCIA]

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%