ChampionMan Duathlon Czempiń [ZDJĘCIA]

W Czempiniu trwa największe duathlonowe wydarzenie w Polsce. Na dystansie krótkim i średnim rywalizuje ze sobą łącznie ponad 900 zawodników. Po raz pierwszy pojawiły się także sztafety.

Dwudniowa impreza rozpoczęła się już wczoraj od zawodów dziecięcych, którym towarzyszyła doskonała atmosfera (zobacz: Coccodrillo ChampionKids Duathlon Czempiń [ZDJĘCIA]). Dziś przyszedł czas na dorosłych zawodników.

– Realizujemy format, który doskonale się sprawdził w poprzednich latach. Zaczynamy dystansem sprint o 8.30. Następnie, po godzinie 13.00 rozpoczną się zmagania na dystansie średnim, które będą jednocześnie Mistrzostwami Polski. Już po raz trzeci udało nam się z naszym partnerem strategicznym, czyli gminą Czempiń wygrać konkurs na te mistrzostwa. Mamy 400 osób na listach startowych na ten dystans, więc spodziewamy się doskonałych emocjizapewnia Piotr Lisiecki, dyrektor zawodów.

Przed imprezą w świetnym nastroju był również burmistrz Czempinia. – To już jest doskonale sprawdzona impreza, a także przygotowana odpowiednio infrastruktura, by gościć u nas zawodników i kibiców. Zapowiada się doskonałe święto i myślę, że mieszkańcy staną na wysokości zadania i będą kibicować, bo z tego co wiem, to nasza impreza jest rozpoznawalna dzięki doskonałej organizacji i atmosferze tutaj panującej. Pewne obawy nadal były w związku z pandemią, ale skłonność do aktywności na nowo wraca podkreśla burmistrz Konrad Malicki.

Z samego rana zawodnicy wystartowali na krótkim dystansie sprint, który składał się z 5 km biegu, 20 km na rowerze i ponownie 2,5 km biegu. Najszybciej tę trasę pokonał Tomasz Słupik z Warszawy, a jego łączny czas to 55 minut i 47 sekund. – Koledzy polecali, że super impreza i się nie zawiodłem, naprawdę. Super poprowadzona trasa, gratulacje dla organizatorówmówi zwycięzca Tomasz Słupik, który jednocześnie poprawił ubiegłoroczny najlepszy czas pokonania trasyKibice też dopingowali i to niosło zawodników na każdym etapie.

Na tym dystansie drugi był Kacper Kistowski z Paczkowa, a trzeci Dominik Bogdanowicz z Warszawy. Wśród pań triumfowała Agnieszka Jerzyk ze Święciechowy, która dwukrotnie startowała na Igrzyskach Olimpijskich. Jej czas to 01:04:14. Druga była Agnieszka Gadomska z Zielonej Góry, a trzecia Kinga Kozłowska z Białegostoku.

W tym roku po raz pierwszy pojawił się również wyścig sztafet. Ich zwycięzcą na dystansie sprint zostali „Chłopaki z młyna” w składzie: Michał Schwarz i Przemysław Pawlaczyk, a ich łączny czas to jedna godzina i 17 sekund. Tą rywalizację podjął także burmistrz Konrad Malicki z radnym powiatowym Albertem Pelcem w sztafecie „Aktywny Samorząd”. Panowie zajęli bardzo dobrą, siódmą pozycję.

O godz. 13.00 rywalizację rozpoczną zawodnicy na dystansie średnim (10 km bieg, 60 km rower, 10 km bieg), które stanowią jednocześnie Mistrzostwa Polski w Duathlonie. Nowością w tym roku jest również to, że najlepsza czwórka tych zawodów powalczy o awans do Mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu w Hiszpanii.

Fot. Maciej Sibilak