Zamknij

"Płyniemy dla Kai" - podsumowanie akcji

11:59, 04.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:59, 04.07.2022
Skomentuj
Kościańskie Towarzystwo Pływackie podsumowało piątkowe nocne pływanie dla Kai mające na celu wsparcie dla chorującej na nowotwór mózgu Kai Burdyki. Udało się zebrać blisko 32 tys. zł.

Przypomnijmy, że ponad 80 pływaków zdecydowało się przepłynąć wybrany przez siebie dystans na kościańskim basenie. Celem było pokonanie w wodzie dystansu prawie 80 km. Po osiągnięciu tego wyniku sponsorzy zadeklarowali wpłatę na konto dziewczynki łączną kwotę 31 620 zł.

W akcji wzięli udział zarówno dorośli, jak i młodzież i dzieci. Zmagania rozpoczął Błażej Jurga, chłopiec z niepełnosprawnością. Wśród pływaków był także Wojciech Rychlik i senator Wojciech Ziemniak. Pływał także triathlonista z Leszna Patryk Hampel wraz z żoną Marysią. Organizatorów i uczestników akcji późnym wieczorem odwiedził burmistrz Piotr Ruszkiewicz przekazując im swoje podziękowania i wsparcie.

Spośród męskich uczestników najwięcej kilometrów przepłynął Michał Czerniak z Wrześni, pokonując 15 850 m, natomiast wśród kobiet rekordzistką okazała się Anna Ratajczyk przepływając 5000 m.

Kwota jaką udało się uzyskać dzięki pokonaniu całego dystansu to  dokładnie 31 720,00 zł, a więc o 100 zł więcej niż wynosiła zapowiadana deklaracja. Wpłaty są realizowane na koncie Kai: Nocne pływanie dla Kai [ZDJĘCIA]

Fot. Kościańskie Towarzystwo Pływackie

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%