Zamknij

Rowerowa wyprawa ze Śmigla na Jasną Górę w szczytnym celu

12:18, 27.06.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:23, 27.06.2022
Skomentuj
Kilkuosobowa grupa rowerzystów wraz z burmistrz Śmigla Małgorzatą Adamczak wyruszyła w sobotę do Częstochowy. Rowerowa pielgrzymka ma na celu wesprzeć budowę Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Inicjatywa przejechania trasy rowerem ze Śmigla do Częstochowy zrodziła się w ubiegłym roku. Wówczas 5-osobowa grupa rowerzystów przejechała ponad 300-kilometrową trasę dla Marysi Drożdżyńskiej chorującej na SMA (zobacz: Pojadą na rowerach do Częstochowy dla Marysi).

W tym roku postanowiono ponowić inicjatywę, a na wyprawę ruszyło siedem osób. - Za każdy przejechany kilometr będziemy wpłacać pieniądze do Skarbonki na rzecz budowy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Śmiglu. Podczas naszej podróży odwiedzimy 15 gmin w 10 powiatach, gdzie także zamierzamy prosić mieszkańców o wsparcie. Złotówka po złotówce, cegiełka po cegiełce i marzenie podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej o nowej siedzibie może się spełnić! Pomaganie uskrzydla! - zapowiadała przed ruszeniem na wyprawę burmistrz Małgorzata Adamczak.

"Pomaganie uskrzydla" to właśnie hasło tegorocznej akcji. Zbiórka prowadzona jest na stronie - https://zrzutka.pl/jy2mns. Grupa już wpłaciła kilkaset złotych i namawia również innych do wsparcia.

Zgodnie z planem dziś (27.06) grupa pokonuje trzeci odcinek: Ostrzeszów - Zalesie - Wyszanów - Wieruszów - Skomlin - Praszka - Faustianka. Na Jasną Górę wyprawa powinna dotrzeć we wtorek, po pokonaniu czwartego etapu: Faustianka - Panki - Żerdzina - Kuleje - Nowiny - Puszczew - Cisie - Łojki - Blachownia -  Częstochowa.

Zobacz także:
Pokonali Szlak Świętego Jakuba. Dotarli do Zgorzelca [ZDJĘCIA]

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%