Zamknij

Kościański etap Powstańczych Biegów Przełajowych [ZDJĘCIA]

13:42, 20.02.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 16:39, 20.02.2022
Skomentuj
W niedzielę, 20 lutego odbył się III etap cyklu Powstańczych Biegów Przełajowych o Grand Prix Powiatu Kościańskiego. Biegacze i kijkarze tym razem spotkali się w Kurzej Górze.

Mimo silnych wiatrów w tym tygodniu, niedzielna pogoda posłużyła biegaczom. Wprawdzie trochę jeszcze wiało, ale większość trasy prowadziła lasem, którego drzewa chroniły przed wiatrem.

Na linii startu stanęło ponad 60 biegaczy oraz 30 zawodników nordic walking. Jako pierwsi do wyścigu ruszyli biegacze, którzy mieli do pokonania 10-kilometrową trasę. Minutę po nich do szybkiego marszu na 5 km przystąpili kijkarze.

Spośród biegaczy linię mety jako  pierwszy przekroczył Dawid Miaskowski z Leszna, a jego czas to 36 minut i 44 sekundy. Drugi był Hubert Naglak z Szalejewa (00:37:06), a trzeci Hubert Mikołajczak z Darnowa (00:38:25). W rywalizacji pań najlepsza okazała się Martyna Zielińska z Leszna, która przybiegła do mety z czasem 43 minuty i 05 sekundy. Ta zawodniczka wygrała również dwa poprzednie etapy, które odbyły się w Czempiniu i Krzywiniu, jest więc zdecydowaną liderką całego cyklu. Druga była z kolei Jolanta Waszak z Brodnicy (00:45:34), a trzecia Joanna Marciniak ze Śremu (00:45:58).

- Dzisiaj biegło mi się ciężko. Cały ten tydzień nie trenowałam poza poniedziałkiem. Miałam jakiś spadek formy, również psychiczny. Sama trasa jednak dzisiaj nienajgorsza, szczególnie w lesie, gdzie nie wiało. Najtrudniej było na odcinku asfaltowym. Ale ogólnie lepiej niż w Krzywiniu, nie było takiego błota. Zmieniłam też dzisiaj partnera biegowego, jeśli chodzi o rywalizację w parach, bo ten z poprzednich biegów nie mógł się tu dzisiaj stawić. Ale dzisiejszy partner też wygrał indywidualnie, więc w sumie bez zmian - mówiła po biegu Matyna Zielińska, najlepsza kobieta i liderka cyklu.

Przypomnijmy, że w poszczególnych biegach w tym roku po raz pierwszy prowadzona jest klasyfikacja par mieszanych, do której brane pod uwagę są indywidualne czasy zgłoszonego zawodnika i zawodniczki. Ponadto prowadzone są również klasyfikacje wiekowe.

Jeśli chodzi o rywalizację nordic walking trasę najszybciej pokonał Hieronim Winiarski z Jankowa Zaleśnego (00:33:48). Druga na mecie pojawiła się kobieta - Iwona Maślanka ze Śmigla (00:34:09), a trzeci był Robert Adamski z Lubonia (00:34:23).

Przed nami jeszcze ostatni etap i zarazem podsumowanie cyklu, który odbędzie się 13 marca w Śmiglu. Suma zdobytych punktów w poszczególnych etapach zdecyduje o podium dla całego cyklu.

Zobacz także:
II etap Powstańczych Biegów Przełajowych - Krzywiń [ZDJĘCIA]
Powstańcze Biegi Przełajowe w Czempiniu 2022 [ZDJĘCIA]

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%