II etap Powstańczych Biegów Przełajowych – Krzywiń [ZDJĘCIA]

Sportowa impreza biegowa odbyła się w niedzielę w Krzywiniu. W rywalizacji wzięło udział 60 biegaczy oraz 30 zawodników nordic walking.

Rywalizacja w Krzywiniu stanowiła drugi etap cyklu Powstańczych Biegów Przełajowych o Grand Prix Powiatu Kościańskiego. Pierwszy odbył się przed dwoma tygodniami w Czempiniu (zobacz: Powstańcze Biegi Przełajowe w Czempiniu 2022 [ZDJĘCIA]).

W Czempiniu panowała aura zimowa z leżącym śniegiem, a w Krzywiniu było bardziej wczesnowiosennie – mokro i wilgotno, miejscami z dużą ilością błota. Zawodnicy jednak w większości nie narzekali na trasę i byli raczej z niej zadowoleni.

Tym razem męską rywalizację w biegu na 10 km wygrał Tomasz Musiał z Dąbcza, a jego czas to 00:40:25. Ten zawodnik w pierwszym etapie był drugi i w tej chwili wysunął się na prowadzenie w całym cyklu. Drugi na metę dobiegł z kolei Hubert Naglak z Szalejewa, a trzeci Huber Mikołajczak z Darnowa.

Wśród pań na metę pierwsza przybiegła Martyna Zielińska z Leszna z czasem 00:46:59. Ta zawodniczka zwyciężyła również pierwszy etap, więc jest w tej chwili oczywiście liderką całego cyklu. Na drugim miejscu uplasowała się Jolanta Waszak z Brodnicy, a na trzecim Joanna Marciniak ze Śremu.

Z kolei „Powstańczą Piątkę”, w której rywalizowali zawodnicy nordic walking wygrał Grzegorz Krugiołka z Pniew (czas: 0:34:57). Jako drugi na metę doszedł Paweł Wałkiewicz z Leszna, a trzecie miejsce zajął Robert Adamski z Lubonia. Na czwartej pozycji uplasowała się pierwsza w pań – Iwona Maślanka ze Śmigla.

Przed nami trzeci etap cyklu, który odbędzie się 20 lutego w Kościanie. Finał zaplanowano natomiast 13 marca w Śmiglu.

Fot. Piotr Pewiński (ekoscian.eu)