Zamknij

Świetny występ kościaniaków w cyklu Reiss Cup 2020

18:34, 30.11.2020 Redakcja Aktualizacja: 18:34, 30.11.2020
Skomentuj
Pięć zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan stanęło na podium w tradycyjnym jesiennym cyklu turniejów Reiss Cup 2020. Ponadto trójka kościaniaków otrzymała nagrody dla najlepszych w swojej kategorii.

Ten turniej to wyjątkowe wydarzenie dla zawodników i ich trenerów. Podczas Reiss Cupów dzieci mają możliwość rozwoju swoich umiejętności piłkarskich, podjęcia rywalizacji z zespołami z czterech województw, a przede wszystkim mają gwarantowaną  dobrą zabawę. W tym roku cykl turniejów odbył się bez udziału publiczności i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Kościaniacy swoje spotkania rozgrywali pod balonem na obiektach klubowych APR Arena Dębiec i APR Arena Leszno.

Jako pierwszy w cyklu do rywalizacji przystąpił zespół trampkarzy AP Reissa Kościan, który aż do finału pewnie wygrywał swoje mecze, a o puchar podopieczni trenera Przemysława Skrzypczaka zmierzyli się z UKS AP Reissa Kępno. Kościaniacy przegrali finał 0:1, a złote medale powędrowały do czołowego zespołu ligi wojewódzkiej PZPN. Natomiast najlepszym zawodnikiem wybrano Mateusza Skrzypczaka z Kościana. Trzecie miejsce wywalczył zespół z Brzezin.

Tydzień temu o trofeum w kategorii żaka starszego powalczyły dwa zespoły z Kościana prowadzone przez trenerów Przemysława Skrzypczaka i Tomasza Woźniaka z podziałem na rocznik 2012 i 2013. Kościaniacy pewnie wygrali swoje grupy, aby ostatecznie zakończyć rywalizację na drugim i trzecim miejscu. Złote medale powędrowały do gospodarzy, ale tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Stanisław Sztul z Kościana. Tego samego dnia swój pierwszy występ w oficjalnym turnieju zanotowały skrzaty AP Reissa Kościan, które rywalizowały m.in. z zespołami z: Gostynia, Rawicza, Osiecznej, Włoszakowic, Krobi, Ponieca, Pecna, Leszna

Jako ostatni do rywalizacji przystąpiły w weekend dwa zespoły z rocznika 2010 pod wodzą trenera Tomasza Dudka. Kościaniacy zdominowali rywalizację w tej kategorii wiekowej pod balonem APR Arena Dębiec i przywieźli złote oraz brązowe medale. Ponadto kościanianka Klaudia Budzyń została uznana najlepszą bramkarką Reiss Cup 2020 dla tej kategorii wiekowej.

- Tak duża ilość sukcesów naszych wychowanków w tegorocznej edycji cyklu Reiss Cup to efekt naszej ciężkiej pracy na treningach zgodnie z filozofią klubu, o których głośno w Wielkopolsce. W tej chwili mamy dwa zespoły w CLJ, obroniliśmy Puchar Prezesa PZPN i dominujemy w rozgrywkach WZPN. Ponadto średnia wieku pierwszego składu zespołu walczącego o awans do IV ligi w rundzie jesiennej wynosiła nieco ponad 17,5 lat (przez co jest on również jedną z najmłodszych ekip w kraju). Jak widać przykładamy szczególną uwagę do rozwoju dzieci i młodzieży utalentowanej piłkarsko, a jednocześnie w grupach mniej zaawansowanych wspaniale bawimy się piłką - mówi koordynator Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%