Zamknij

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

18:08, 16.11.2020 Redakcja Aktualizacja: 18:14, 16.11.2020
Skomentuj
Blisko 50 najmłodszych kościaniaków wzięło udział w niedzielę w Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków, której organizatorem była Akademia Piłkarska Reissa - Kościan.

Zabawy i sportowych emocji było mnóstwo, a na końcu każdy uczestnik otrzymał medal i upominek. Impreza odbyła się zgodnie z wytycznymi GIS oraz Ministerstwa Sportu , a przyciągnęła młodych sportowców ze wszystkich samorządowych kościańskich przedszkoli oraz  kilka prywatnych placówek z Kościana. - Cieszymy się, że chcecie aktywnie spędzić niedzielę i budować swoją odporność poprzez ruch. Wielu znanych reprezentantów Polski swoją przygodę ze sportem zaczynało od takich imprez, aby później będąc w regularnym treningu sięgać po medale igrzysk olimpijskich lub wygrać ważne spotkania - mówił przed rozpoczęciem zmagań organizator imprezy, Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Na początek dzieci wspólnie bawiły się w różnego rodzaju berki, w podziale na grupy. Po przerwie rozpoczęła się rywalizacja, m.in. w biegu krótkim na 50 m, piłkarskim torze ze strzałem na bramkę i torze sprawnościowym. Sportowa rywalizacja dostarczyła mnóstwo frajdy.

- Miło było obserwować jak staracie się wywalczyć jak najlepszy wynik sportowy. Wszyscy ukończyliście sportową rywalizację i każdy z was w nagrodę otrzyma pamiątkowy złoty medal. Gratuluję, a rodzice mogę być z was dumni - powiedział podczas ceremonii wręczania medali i upominków zastępca burmistrza, Przemysław Korbik.

Już wiadomo, że wiosną przyszłego roku Akademia Piłkarska Reissa - Kościan zorganizuje kolejną Olimpiadę Sportową Przedszkolaków.

Fot. AP Reiss Kościan

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%