Zamknij

Biegi w Turwi i Widziszewie odwołane

13:49, 03.09.2020 Redakcja Aktualizacja: 13:49, 03.09.2020
Skomentuj
Imprezy wchodzące w skład nowego cyklu Gran Prix Gminy Kościan jednak się nie odbędą. Jak informuje główny organizator nie jest on w stanie przygotować wydarzeń w taki sposób, by sprostać obowiązującym wymaganiom sanitarnym.

XXXV Biegi Top Farms im. Dezyderego Chłapowskiego w Turwi miały odbyć się 3 października, natomiast XXIV Bieg Przyjaźni - Creaton w Widziszewie - 25 października. Dodajmy, że ten ostatni został już wcześniej przeniesiony z tradycyjnego terminu w sierpniu.

- W związku z panującą pandemią COVID-19 oraz obowiązującymi obostrzeniami organizacyjnymi nie jesteśmy wstanie przygotować tych imprez tak, abyście mogli czuć się bezpiecznie - poinformował w komunikacie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. - Jest to dla nas bardzo trudna decyzja, przy podjęciu której kierowaliśmy się przede wszystkim troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, kibiców, wolontariuszy, wszystkich osób zaangażowanych w organizację, a także mieszkańców miejscowości w których zawody są rozgrywane.

W związku z odwołaniem powyższych imprez nie zostanie ukończony cykl Gran Prix Gminy Kościan, który miał odbywać się od tego roku. Przypomnijmy, że w ramach cyklu przeprowadzono tylko jedne zawody, mianowicie I Zimowy Bieg Niedźwiedzia, który odbył się w styczniu w Nowym Dębcu.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%