Zamknij

W tym roku półmaratonu w Kościanie nie będzie

13:46, 10.08.2020 Redakcja Aktualizacja: 13:46, 10.08.2020
Skomentuj
Komitet organizacyjny podjął decyzję o odwołaniu Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu im. dra Henryka Florkowskiego. Powodem jest panująca pandemia koronawirusa.

Półmaraton przebiegał zawsze ulicami Kościana w pierwszą niedzielę listopada. W tym roku powinna odbyć się jego XVI edycja.

Jednak główni organizatorzy, czyli powiat kościański oraz LKS "Sana" Kościan przy wsparciu gminy i miasta Kościan podjęli decyzję o nieorganizowaniu w tym roku imprezy. Dotyczy to również Święta Biegania z Coccodrillo, które zawsze było organizowane dzień wcześniej dla dzieci i młodzieży ze szkół powiatu kościańskiego.

Należy zwrócić uwagę, że kościański półmaraton ma charakter międzynarodowy. Zawsze do Kościana poza Polakami z całego kraju przybywali także Afrykańczycy czy też zawodnicy z Europy Wschodniej. Do tego dochodzili zawsze jeszcze kibice, którzy stanowią bardzo ważną część imprezy. - Zorganizowanie tego przedsięwzięcia w obecnej sytuacji logistycznie byłoby niemożliwe. By sprostać wymaganiom sanitarnym, musielibyśmy znacznie ograniczyć liczbę zawodników. Poza tym zaplecze stanowią szkoły, w których musiałaby być przeprowadzana dezynfekcja itd. Gdyby okazało się, że któryś z przybyłych zawodników jest nosicielem wirusa, spowodowałoby to paraliż w późniejszym funkcjonowaniu całej szkoły - wylicza Roman Talikadze, dyrektor biegu.

Dodajmy, że w tym roku nie odbył się żaden półmaraton zaliczany do Korony Półmaratonów Wielkopolski. Jednocześnie organizatorzy w Kościanie mają nadzieję, że uda się przeprowadzić imprezę w przyszłym roku. Być może będzie to również okazja do przetestowania nowej, dłuższej trasy, po oddaniu do użytku obu tuneli pod torami kolejowymi w mieście.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%