Zamknij

Jantar na Igrzyskach Europejskich

10:31, 24.06.2019 Redakcja Aktualizacja: 10:39, 24.06.2019
Skomentuj
28-osobowa grupa kibiców z SKS JANTAR RACOT wyjechała na II Igrzyska Europejskie do Mińska, które odbywają się w dniach 21-30 czerwca.

Uczestnikami wyjazdu są m.in. uczniowie szkoły w Racocie oraz Długich Starych, a także wychowankowie z Domu Dziecka w Bodzewie i we Wschowie.

Młodzież w planach ma kibicowanie kajakarzom, lekkoatletom, tenisistom stołowym oraz akrobatom. Wszyscy zostali zaproszeni na Dzień Polski organizowany przez Polski Komitet Olimpijski w Operze Narodowej w Mińsku oraz do odwiedzenia Wioski Igrzyskowej.

Igrzyska Europejskie odbywają się po raz drugi. Pierwsze odbyły się w 2015 roku w Baku, a kolejne w 2023 roku odbędą się w Krakowie. W tym roku w niektórych dyscyplinach stawką jest kwalifikacja na olimpiadę w Tokio, a w judo i w męskim boksie - krążki mistrzostw Europy. Polskę reprezentuje 151 sportowców i jest to jedna z najliczniejszych ekip.

W programie tegorocznych IE znalazły się: łucznictwo, lekkoatletyka, badminton, koszykówka 3x3, boks, kajakarstwo, kolarstwo, gimnastyka, judo, karate, tenis stołowy, strzelectwo, zapasy oraz dwa sporty nieolimpijskie - sambo i piłka nożna plażowa. Tylko w tej ostatniej zabraknie biało-czerwonych.

Fot. SKS Jantar

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%